No Name jsou s novým albem ještě ambicióznější

  • No Name jsou s novým albem ještě ambicióznější
    • 13.03.2015
    • Tisk

    Slovenská kapela No Name je u nás velmi oblíbená. Při příležitosti koncertu v Šumperku nám zpěvák Igor Timko zodpověděl pár otázek.

    Sdílejte článek:

V minulém roce jste měli úspěšné akustické turné po Čechách i na Slovensku. Jak to celé probíhalo?
Ano, dokonce musíme ještě koncerty přidávat. Paradoxně se říká, že stále přidáváme vystoupení jen v Čechách, ale nakonec přibyly 2 show na Slovensku. První byla ve vyprodané Bratislavě před pár dny a druhá bude v Košicích, na kterou se všichni moc těšíme. Koná se 7. března, kdy zrovna východní Slovensko bude mít po jarních prázdninách, a s akustikou je oficiálně konec. Ale už teď vím, že se poptával po akustickém vystoupení i Hradec Králové. Možná ještě teda nějaké budou. A proč také ne, že? My žijeme z koncertů, tak jsme rádi, že se lidem tento program zalíbil.

Slyšela jsem, že vystoupení máte často rezervované i rok a půl dopředu.
Někdy je to i delší doba. Záleží o jaké vystoupení se jedná. Primárně hrajeme na běžných koncertech nebo festivalech, ale pak i na různých plesech nebo firemních akcích.

Už sedmý rok po sobě jste získali cenu Slavík bez hranic. Čím myslíte, že jste tak zapůsobili na české publikum?
No protože jsme nejlepší. (smích) Samozřejmě, že je to příjemné. Určitě tomu pomáhají i texty našich písniček, které mají lidi rádi. Hlavně máme stále různé ambice a chceme se posouvat dál, skutečně nemá smysl zůstávat na jednom místě. Buď prostě něco nového tvoříte, nebo nic.

Právě Vám vyšel nový singl "Povedz mi". Můžete nám tuto píseň představit?
Je právě asi jen 14 dní starý, ale už na něj máme od lidí opravdu pěkné reakce. Zrovna dnes ji budeme hrát na koncertě. Sice jsme už v Bratislavě představili tuto písničku v akustické verzi, ale v Šumperku by to měla být oficiální premiéra. Vlastně jeden z prvních koncertů jsme kdysi měli právě zde. Pro místní by to mohlo být menší překvapení. Třeba se to zapíše do historie. (smích)

Na podzim chystáte nové album. Jaké bude?
Bude nádherné. (smích) Máme zatím 7 písní, ambice jsou vysoké. Navíc musí být minimálně tak kvalitní, jako všechny předtím. Tak se s tím moříme a těšíme zároveň. Čerpáme inspiraci z našeho okolí, budou tam i nové postřehy. I naše maličké dětičky už vyrostly, akorát bubeník má pětiměsíčního malého Leonarda. Teď po každém koncertě to pak dospává, na velké party to není. (smích)

V minulosti jste spolupracovali s Lucií Bílou na písni "Ženušky" nebo s kapelou Chinaski u známé "Na, Na, Naaa". Dočkáme se další zajímavé spolupráce?
Karel Gott říkal, že mu ještě chybí písnička s námi. Ale musí to být něco, co nám všem padne jako "řiť na hrnec", jak hovoříme u nás. (smích) Až něco takového vznikne, dáme mu vědět.

Věnujete se také pedagogické činnosti. Jak jste se k tomu dostali?
Zoli je tam jako korepetitor, já přes techniku zpěvu. Učíme mladé herce a herečky zpívat, aby zvládali individuální i ansámblové úlohy, takže i sborové zpívání. Je důležité, aby se v tom všem uměli orientovat. Učíme je jak pop, tak jazz, šansony nebo lehké árie. Já sám jsem chodil do pedagogické školy. Funguje to skvěle. Jsme obklopeni mladými lidmi, imponuje nám to, je to super.

Jako jedni z mála interpretů máte své vlastní rádio. Čí to byl nápad?
Kapela by pro fanoušky měla mít nějaké fanouškovské stránky bez ohledu na to, jestli je rádia hrají často, nebo ne. A tohle je prostě něco navíc. Musím říct, že nás těší, kolik lidí toto rádio poslouchá.

Co byste rádi vzkázali fanouškům?
Učte se, nebo dopadnete jako my. (smích)

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.