Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní už příští víkend | ABradio.cz

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní už příští víkend

  • Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní už příští víkend Fotogalerie (5)
    • 14.08.2014
    • Tisk

    Už 47. ročník festivalu Vizovické Trnkobraní se nezadržitelně blíží. Uskuteční se o příštím víkendu 22. a 23. srpna ve Vizovicích nedaleko Zlína.

    Sdílejte článek:

Láká třeba na kapely Kryštof, Mandrage a Tři sestry nebo zpěváka Tomáše Kluse.

Návštěvníci se můžou těšit také na Anetu Langerovou, Mig 21, Monkey Business, Inekafe, Visací zámek, Wohnout a další interprety.

Hudebně-švestkový festival letos nabídne i stand-up představení Komici s.r.o.Milošem Knorem a Lukášem Pavláskem a divadelní představení Posel světla z dílny Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO.

Od festivalového ruchu si bude možné odpočinout na projekcích filmů Revival, Okresní přebor, Jedna ruka netleská, Nestyda či Horem pádem.

Chybět nebude ani tradiční klání v pojídání švestkových knedlíků za účasti speciálního hosta Miloše Knora.

Nedělní program proběhne v režii města Vizovice pro návštěvníky zdarma v jeho ulicích a nabídne folklorní hudební žánry jako jsou dechovka a cimbálovka.

Hudební program festivalu Vizovické Trnkobraní, ve kterém figurují například také kapely Desmod nebo Mňága a Žďorp, se stejně jako v předchozích letech odehraje na dvou hudebních scénách.

Organizátoři letos představí i žhavé hudební objevy Adama Mišíka a zpěvačku Lenny.

Vystoupí také kapely Airfare, Eddie Stoilow, Balage Band, Koblížci a Relaps.

Sestavu doplní tradiční „domácí“ skupiny Fleret a Kosovci, v pozdních večerních hodinách pak za mixážní pulty nastoupí Djs Headdy (Defucto), Lowmoney, Milhaus, Ondřej Albrecht a Vlasťa Macík.

Vizovické Trnkobraní je nejlepší švestkový festival na světě s dlouholetou tradicí. Jeho publikum si proto zaslouží jen to nejlepší z domácí hudební scény,“ říká Michal Šesták z agentury Nedomysleno, která festival produkuje.

„Věřím, že se letošní již čtyřicátý sedmý ročník oslavy švestek a slivovice vydaří a povede se třeba i posunout rekord v počtu snězených švestkových knedlíků,“ dodává.

Souboj v pojídání švestkových knedlíků k Vizovickému Trnkobraní už neodmyslitelně patří, letošní Grand Prix Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu ve 13:20 hodin a je otevřena široké veřejnosti.

Na atmosféru „švestkového“ festivalu se těší také členové kapely Mandrage: „Švestky a švestkové produkty v kapele oceňujeme všichni, proto se rádi účastníme i tohoto festivalu. Pro Vizovické publikum máme přichystaný standardní koncertní set, průřez naší dosavadní prací s důrazem na novou desku,“ uvádí kapela.

Zpěvačka Aneta Langerová zase říká: „Vizovické Trnkobraní je krásná akce, pokud chcete strávit příjemný den, přijďte si zazpívat a odreagovat se. Na koncertě určitě zahrajeme jednu nebo dvě písně z připravované desky a doufáme, že se budou líbit.“

Trnkobraní nabídne také bohatý doprovodný program.

Kromě výše zmíněných divadelních představení a filmových projekcí pro dospělé, jsou připravena i loutková a hraná představení a rukodělné dílny pro děti.

Parkoviště i stanové městečko budou k dispozici v těsné blízkosti areálu festivalu.

Vstupenky na Vizovické Trnkobraní je možné pořídit v předprodeji v síti Ticketstream do 21. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka na pátek stojí 330 korun, na sobotu 380 korun, permanentka na oba dny 610 korun. Na místě bude vstupné stát 380 korun na pátek, 450 korun na sobotu, permanentka pak 730 korun.

Pátek 22. srpna

Stage A:

17.00 – Mandrage

19.00 – Tomáš Klus

21.00 – Mig 21

23.00– Monkey Business

Stage B:

18.00 – Koblížci

20.00 – Visací zámek

22.00 – Wohnout

00.00 – DJ Vlasťa Macík

Sobota 23. srpna

Stage A:

12.00 – Kryštof

13.20 – Soutěž v pojídání knedlíků

15.00 – Balage Band

17.00 – Aneta Langerová

19.00 – Inekafe

21.00 – Tři sestry

23.00 – Fleret

Stage B:

11.00 – Relaps

13.00 – Lenny

14.20 – Adam Mišík

16.00 – Eddie Stoilow

18.00 – Airfare

20.00 – Mňága a Žďorp

22.00 – Desmod

00.00 – Kosovci

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.