Vypsaná fiXa si bude na tour k dvacetinám předkapelou

  • Vypsaná fiXa si bude na tour k dvacetinám předkapelou Fotogalerie (1)
    • 05.06.2014
    • Tisk

    Dvacet let je z hlediska délky fungování kapely úctyhodná doba. Letos to právě na dvacítku dotáhla pardubická Vypsaná fiXa.

    Sdílejte článek:

Spolu s fanoušky se chystá toto jubileum oslavit na podzimní šňůře nazvané Před náma hrajeme my tour 2014.

Turné bude zahrnovat celkem dvacet měst po celé České republice. Dalo by se říct co koncert, to jeden rok v životě kapely.

A jaká ta oslava vlastně bude?

„Hele, bude to velký,“ odpovídá na tento dotaz stručně kapela.

Už samotný název turné Před náma hrajeme my má trochu skrytý význam, protože jako předkapela Vypsané fiXy na všech dvaceti koncertech vystoupí Vypsaná fiXa.

A to v podobě, v jaké ji pravděpodobně málokdo slyšel. Navíc pokaždé to bude trošku jinak.

Vysvětlení poskytl Márdi: „Už mnoho let po nás mnoho našich fanoušků chce, abychom na koncertech zahráli písně z nejstarších, dnes již kultovních demosnímků. Dlouho jsme to odmítali, preferovali jsme věci z oficiálních řadových desek, ale vzhledem k tomu, že kulaté výročí si zaslouží výjimečné činy, tak nás napadlo, že tyhle ´oldskůlové´ pecky opět nazkoušíme a budeme je hrát na narozeninové šňůře.“

Kdo chce živě slyšet písně jako třeba „Večerníček“, „Argentina“, „Vypsanou fixou“ nebo „Agresívní děda“, má neopakovatelnou, zřejmě už opravdu poslední šanci.

„Hodně jsme přemýšleli, jak to celé udělat a hlavně časově zvládnout, protože chceme hrát samozřejmě i písně nové a napadlo nás, že si čas našeho hraní rozšíříme tím, že na postu předkapely vystoupíme také my. V základní sestavě této ´lofifolkové předkapely´ budu hrát já s Pítrsem a v průběhu našeho setu se k nám občas přidají ostatní a také hosté podle toho, v jakém městě zrovna budeme hrát,“ pokračuje v líčení konceptu podzimního turné frontman Vypsané fiXy.

„Každý koncert bude úplně jiný, protože do výsledné podoby obou playlistů promluví hlasováním lidé, kteří koncert navštíví. Cítím, že to bude velké dobrodružství,“ dodává.

Navíc kapela opět hraje v sestavě s basákem Mejnem, který na podzim loňského roku ohlásil odchod.

„To, že se vrátil zpátky, je úplně nejlepší varianta další existence naší party, v kterou už jsem opravdu vůbec nedoufal, ale pořád jsem si někde ve skrytu duše přál, aby to tak dopadlo. Bylo to velice zvláštní období a Mejn nám tak dal takový malý dárek k narozeninám,“ říká spokojeně Márdi.

Před náma hrajeme my tour 2014 odstartuje 17. října v Jablonci nad Nisou v klubu Na Rampě. V Praze se kapela představí ve Velkém sále Lucerny a turné pak skončí 20. prosince v kulturním domě v Herálci.

Před náma hrajeme my tour 2014 bude mít tyto zastávky:

17. října, Jablonec nad Nisou – Na Rampě

18. října, Jindřichův Hradec – KC Jitka

23. října, Ostrava – Garage

24. října, Frýdek Místek – Stoun

25. října, Krnov – Kofola

30. října, Plzeň – Buena Vista

31. října, Tábor – Hotel Palcát

7. listopadu, Most – KD Medůza

8. listopadu, Liberec – Bunkr

12. listopadu, Olomouc – U Klub

14. listopadu, České Budějovice – KD Vltava

21. listopadu, Dobříš – KD

22. listopadu, Vimperk – Hotel zlatá hvězda

26. listopadu, Brno – Fléda

28. listopadu, Zlín – Golem

29. listopadu, Třebíč – KD

5. prosince, Pardubice – El klub

6. prosince, Karlovy Vary – Lidový dům

17. prosince, Praha – Velká lucerna

20. prosince, Herálec – KD

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.