Hudební konference Nouvelle Prague bude letos pokračovat

  • Hudební konference Nouvelle Prague bude letos pokračovat Fotogalerie (7)
    • 20.03.2014
    • Tisk

    Mezinárodní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague, který měl v loňském roce úspěšnou premiéru, oznamuje termín 2. ročníku.

    Sdílejte článek:

Uskuteční se v pátek 7. a v sobotu 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen.

Nouvelle Prague loni překvapil originalitou a profesionalitou.

Akce, která dosud v České republice neměla obdoby, vzbudila nadšené ohlasy zahraničních i tuzemských delegátů, kapel, hudebních fanoušků, médií i státní správy.

Ve dvou dnech se do Prahy sjeli významní hudební agenti, bookeři, promotéři a další hudební odborníci z domova i ze světa, aby v diskusních panelech probrali aktuální témata hudebního průmyslu a zúčastnili se showcase vystoupení osmi nadějných zámořských kapel, které ve večerním festivalovém programu doplnili headlineři Lucy Rose a Dilated Peoples.

Akce přinesla spoustu nových zkušeností a kontaktů nejen odborníkům, ale hmatatelné výsledky si z Nouvelle Prague odnesli také někteří interpreti.

Jeremy Loops se na základě vystoupení domluvil na zastupování Angus Baskerville z agentury 13 Artists, která zastupuje například Arctic Monkeys, Radiohead, Kate Nash nebo Bloc Party.

Australskou rockovovou kapelu Money for Rope po Nouvelle Prague zabookovalo několik evropských festivalů.

Kanaďané City of Glass odehráli živé vystoupení v České televizi.

Ze setkání vlivných lidí showbusinessu dokázal hodně vytěžit také manažer z agentury FLEXY zastupující pražského DJ Felixe!, který se díky spolupráci s Adamem LewisemPlanetary Group zúčastní CMJ Music Maratonu v USA, získá PR ve Spojených státech a jeho tracky budou nasazeny do amerického National College Radia.

Naději na vstup na mezinárodní scénu má po Nouvelle Prague také u olomoucké kapely Nylon Jail.

Nouvelle Prague naprosto jasně dokázal, že v oblasti festivalové a klubové scény je o čem hovořit, a to napříč zeměmi i hudebními žánry.

Kromě odborných přednášek došlo hlavně k propojení lidí, kteří se živou hudbou zabývají, a dle ohlasů je Nouvelle Prague správnou platformou pro vzájemnou komunikaci i spolupráci.

Pro letošní ročník chystá tým pořadatelů několik novinek.

Patří mezi ně například rozšíření showcase programu o některou z nadějných tuzemských kapel nebo zavedení cen Nouvelle Prague, zaměřených výhradně na domácí profesionální hudební komunitu.

Další informace o vystupujících, delegátech, programu konference i vstupenkách budou zveřejňovány průběžně.

www.nouvelleprague.com

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.