Sázavafest se letos hodně zaměří na populární electro swing

  • Sázavafest se letos hodně zaměří na populární electro swing
    • 28.02.2014
    • Tisk

    Sázavafest se už tradičně první srpnový víkend, 31. července až 2. srpna, odehraje v magickém zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou, kde minulý rok definitivně zakotvil.

    Sdílejte článek:

Pořadatelé právě oznámili headlinery, další potvrzené kapely i speciální tematický program prvního dne festivalu.

Sázavafest se vždycky snažil přinášet českým hudebním fanouškům moderní formace a žánry. Ve velkém se tentokrát představí originální styl, který dobývá evropská velkoměsta jako Londýn, Berlín a Paříž – electro swingová revoluce míří i do Světlé nad Sázavou.

Právě pařížské producentské a DJské duo Bart & Baker jako první v roce 2005 vzalo staré swingové desky z první půlky 20. století a začalo je mixovat s moderními dance prvky, čímž položilo základy electro swingu.

To všechno ještě pánové podtrhli vystupováním – zásadně ve smokingu a klobouku.

„Jsme hrdí na to, že jsme dokázali využít prvky vintage hudby a vystupování a spojit je s moderní hudbou, protože tak odkrýváme krásu swingových rytmů nejen skalním fanouškům, ale hlavně mladé generaci,“ uvádí francouzské duo.

Co je esencí electro swingu? Otevřenost k hudbě a hlad po kvalitních rytmech, které člověka pozitivně nakopnou. Jejich šest alb a několik EP se úspěšně umístilo v řadě prestižních žebříčků.

Do Čech duo Bart & Baker navíc přiveze posilu – jeho vystoupení zkrášlí zpěvačka a královna tango soulu rakouská diva MisSiss.

Zvuk party Klischée se vyznačuje mezinárodním duchem, stejně jako její ambice. Poslední singly „Tiquette“, „Sometimes“ a „Tin Tin“ jsou důkazem toho, že je schopná pulsujícím electro swingovým soundem ovládnout jakkoli velkou stage.

Vystupování po celé Evropě měla kapela za sebou dokonce ještě dřív, než vydala první desku a určitě nebude trvat dlouho, než se z Klischée stane jednen z nejúspěšnějších švýcarských vývozních artiklů.

Čeští fanoušci hudbu této party znají, i když možná neví odkud – její skladba „Tin Tin“ se totiž objevila ve spotu největšího českého operátora.

„Chtěli jsme tradičně návštěvníkům představit něco nového. V minulosti jsme electro swing lehce nakousli, letos jsme chtěli být součástí vzestupu tohoto žánru, protože v hlavních metropolích Evropy se už stal velkým fenoménem. Máme velkou radost, že se nám podařilo získat samotné zakladatele tohoto stylu," říká ředitel Pavel Kloupar.

„Nejvíc hrdí jsme na místo, ve kterém jsme loni zakotvili – Sázavafest byl vždy hlavně o pohodové atmosféře v blízkosti přírody a zámecký park ve Světlé nad Sázavou se v tomto ohledu osvědčil naprosto perfektně,“ dodává.

Na megaúspěšné Černobílé turné z loňského roku, kdy se jí podařilo vyprodat největší haly, které Česká republika nabízí, letos naváže Lucie Bílá.

Co lze očekávat od nejúspěšnější české zpěvačky posledních dvaceti let, ověnčené mnoha a mnoha cenami? Rozhodně nic menšího než velkolepou show, klasické chytlavé songy a především nezaměnitelný hlas, který nemá na domácí hudební scéně obdoby.

Lucie Bílá také nabídne největší hity její kariéry a jistě připomene i muzikálové melodie, které proslavila.

Chinaski se opět chystají intenzivně koncertovat, a že to myslí vážně, potvrdili začátkem února naprosto vyprodaným koncertem v pražské O2 Aréně.

Loni vám možná tato parta v čele s Michalem Malátným chyběla… V krásném zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou si klasické hity jako „1. signální“, „Kutil“, „1970“ a spoustu dalších vychutnáte rozhodně nejlépe.

Navíc můžete s kapelou dodatečně oslavit dvacet let existence.

Kdo je králem českého funku?

Bez debat to jsou Monkey Business. Se znamenitými zpěváky Tonyou Graves a Matějem Ruppertem tahle kapela roztančí ty, kteří se budou při jejím vystoupení zdržovat pod pódiem či pohybovat někde kolem.

Odehraje všechny klíčové pecky ze všech vydaných alb a vzhledem k absolutní nepředvídatelnosti této skupiny osobností je pravděpodobné, že dojde i na nějaká hudební překvapení.

Dan Bárta & Illustratosphere předvedou průřez tvorbou, zahrají novinky z aktuálního alba Maratonika a přidají i starší skladby v novém kabátě.

Michal Hrůza je hitmaker k pohledání. Na každé jeho desce je nějaká písnička, která sebejistě vpluje na rozhlasové vlny a drží se tam někdy i řadu let.

Jeho koncerty patří k těm, kde znáte všechny skladby, až se tomu nestačíte divit. Na Sázavafestu vystoupí hned dvakrát, a to elektricky a akusticky.

Kytarovou část festivalu podpoří nadějní Rakušané The Beth Edges. Proti tomu dodá Mr Žarko balkánský vítr a M.A.D. Band z Moskvy obohatí sekci festivalu v žánru ska.

Sázavafest návštěvníkům nabídne kapely na třech pódiích, taneční produkce bude probíhat ve velkém stanu hluboko do noci.

Opětovnou účastí poctí Sázavafest také jeden z nejznámějších současných českých komiků Lukáš Pavlásek s programem Na stojáka. Loni na festivalu vystoupil hned dvakrát, dva večery za sebou. Při vystoupení mu sekundovala také Ester Kočičková. Letos si toto dvojité vystoupení, podpořené dalšími komiky, zopakuje.

Letošní ročník také poprvé přivítá exhibici improvizované poezie – slam poetry.

Vystoupení, během něhož jednotliví účastníci, vyzbrojeni pouze vlastními schopnostmi a mikrofonem, improvizují nebo přednášejí částečně připravené texty a jsou posléze hodnoceni přímo publikem, má v České republice už skoro desetiletou tradici. Existuje dokonce celorepublikové mistrovství – právě jeho vítězové na Sázavafestu vystoupí.

Zámecký areál bude letos připraven i na nejmenší – pro děti bude přichystán tradiční dětský koutek.

Vstupenky na Sázavafest teď pořídíte za 550 korun, od 10. března cena stoupne na 650 korun.

www.sazavafest.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.