Aneta Langerová se po letech loučí se Světluškou

  • Aneta Langerová se po letech loučí se Světluškou Fotogalerie (6)
    • 26.02.2014
    • Tisk

    Zpěvačka Aneta Langerová se v roce 2005 stala patronkou Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým.

    Sdílejte článek:

Devět let se podílela na rozvíjení projektů Světlušky, ke kterým patří i Kavárna POTMĚ a další.

Každoročně spolupořádala prostřednictvím agentury Art Shock benefiční koncert Světlo pro Světlušku, na němž vystupovali talentovaní nevidomí zpěváci se známými osobnostmi.

Světluška dosud rozdělila víc než 100 milionů korun a v loňském roce oslavila desáté narozeniny.

Po vzájemné diskusi o dalším směřování Světlušky se Aneta Langerová a Nadační fond Českého rozhlasu rozhodli ve spolupráci nepokračovat.

„Od začátku jsme s bratrem hledali dlouhodobou spolupráci. Projekt, se kterým se propojíme. Takovým projektem se stala Světluška a do našeho života přinesla možná více, než jsme si uměli představit. Stala se naší součástí. Nelitujeme jediného roku, který jsme společně strávili. Odevzdali jsme jí kus našeho života a ona nám to mnohonásobně vrátila. Velmi si toho vážíme,“ uvádí v oficiálním prohlášení Aneta Langerová.

„Světluška se dostala do určitého milníku a po dlouhých diskusích jsem zjistila, že na její budoucí směřování máme s Nadačním fondem Českého rozhlasu rozdílné názory. Je to velmi těžké a bolestné rozhodnutí, se kterým se budu ještě dlouhý čas smiřovat, ale vím, že někdy je nutné odejít pro dobro věci. Cítím morální povinnost přenechat své patronství nad Světluškou někomu dalšímu,“ vysvětluje rozhodnutí zpěvačka.

A dodává: „Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří se se Světluškou spojili a pomáhali jí realizovat její projekty, známým osobnostem, všem dárcům a také samotným nevidomým, kteří mě mnohému naučili. Děkuji zejména Martině Kaderkové, bývalé ředitelce nadačního fondu, že mě před několika lety k této spolupráci přizvala, že postavila Světlušku na vlastní nohy a vdechla jí život.“

„Mám radost, že Světluška došla tam, kde dnes je. Stala se symbolem pomoci nevidomým a také symbolem solidarity. Každoročně přispívá nevidomým miliony korun, realizuje osvětové projekty a spojuje lidi, kterým není život druhých lhostejný.“

„Přeji Světlušce, ať i nadále naplňuje svůj úděl, pro který byla stvořena. Ať zůstane pevnou oporou nevidomým, ale ať dodává odvahu i lidem vidícím.“

„Velmi děkuji Anetě Langerové, že po skoro jednu dekádu věnovala energii a čas právě Nadačnímu fondu Českého rozhlasu a že pro projekt Světluška udělala za těch 10 let velký kus práce. Ze Světlušky se stal známý a oblíbený projekt, který pomáhá nevidomým,“ ocenil Anetu Langerovou generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

A doplnil: „Je mi samozřejmě líto, že naše spolupráce končí, Světluška ale pokračuje v plné síle. Díky partnerům se budeme nadále potkávat v Kavárně POTMĚ, na Nočním běhu pro Světlušku a dalších akcích s novým patronem či patronkou.“

www.langerovaaneta.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.