Kiss nevystoupí při uvedení do Rock´n´rollové síně slávy

  • Kiss nevystoupí při uvedení do Rock´n´rollové síně slávy Fotogalerie (15)
    • 25.02.2014
    • Tisk

    Legendární američtí rockeři Kiss oznámili, že nevystoupí na dubnovém slavnostním ceremoniálu uvedení do „Rock and Roll Hall of Fame“.

    Sdílejte článek:

Současní a bývalí členové kapely se totiž nedokázali dohodnout na tom, v jaké sestavě by měli zahrát.

Výsledkem byly slovní přestřelky a vzájemné napadání v médiích.

„Je pochopitelné, že jde o velmi emocionální situaci, kdy není možné uspokojit všechny zúčastněné,“ píšou Kiss v prohlášení na oficiálních webových stránkách.

„Abychom ukončili to, co se rozpoutalo, rozhodli jsme se, že nevystoupíme v žádné sestavě a budeme se soustředit na oslavu našeho uvedení do Rock And Roll Hall Of Fame.“

Bývalý kytarista Ace Frehley řekl už v pátek newyorskému rádiu, že na ceremoniálu nevystoupí původní sestava Kiss s tím, že on sám nechce hrát po boku současných členů.

„Rozhodně nehodlám jít na pódium s Tommym s make-upem na obličeji. To by bylo absurdní,“ prohlásil v rozhovoru na stanici Q104.3 FM.

Bývalý bubeník Peter Criss zase na webu píše, že jeho a Frehleyho stálí zakládající členové kapely Gene Simmons a Paul Stanley na vystoupení při uvedení do Rock´n´rollové síně slávy nepozvali.

Označil to za skandální.

Podle prohlášení kapely ale nebylo v plánu Frehleyho a Crisse vynechat.

„Měli jsme v plánu oslavit kompletní historii Kiss a poděkovat za společnou práci všem včetně současných členů Tommyho Thayera a Erica Singera, nevyjímaje Bruce Kulicka a Erica Carra a všechny, kteří se zasloužili o to, že kapela je teď tím, čím je, bez ohledu na Rock And Roll Hall Of Fame,“ píšou dále Kiss na webu.

„Od doby, kdy původní sestava společně vystoupila s make-upem na obličeji, uplynulo třináct let. Věříme, že to tak zůstane. Navzdory tomu, co se píše v médiích, jsme ale nikdy neodmítli hrát s Acem a Peterem.“

Gene Simmons už v prosincovém rozhovoru pro magazín Rolling Stone uvedl, že je otevřený jednání o vystoupení s Frehleym a Crissem u příležitosti uvedení Kiss do Rock´n´rollové síně slávy.

Zdůraznil ale důležitost současné sestavy.

„Je to podobné jako kdybyste mi představili manželku a já se vás v tu chvíli zeptal, kde jsou vaše bývalé manželky,“ řekl baskytarista Simmons a zároveň popřel, že by mezi původními členy kapely panovala zlá krev.

„Všichni byli stejně důležití pro formování kapely. Když máte s první manželkou děti, její důležitost pro váš život se v okamžiku, kdy se znovu oženíte, v tomto směru taky nezmění.“

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.