Colours of Ostrava doprovodí pouliční festival

Jako doprovodný program Colours of Ostrava se 13. a 14. července do centra Ostravy vrátí Festival v ulicích. Loni poprvé přitáhl tisíce obyvatel i návštěvníků a oživil kulturou a příjemnou atmosférou pro celou rodinu centrum severomoravské metropole.

„Loni jsme si ověřili, že lidé mají zájem o podobnou akci. Že se zde setkávají jak místní, tak i diváci festivalu Colours of Ostrava z celé republiky a zahraničí. Že je možné za vydatné podpory partnerů vytvořit akci, která zdarma nabídne zajímavý a kvalitní program – s populárními českými kapelami i s těmi méně známými z celého světa, s divadly, zábavou pro děti. Na jeden víkend tak ožije kulturou nejen areál Colours, ale i celé město Ostrava,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Dvě hudební pódia budou umístěná na venkovních plochách v areálu Nové Karoliny.

Návštěvníci tam taky najdou jam stage i uličku s hudebními stánky a nástroji z celého světa, bohatý dětský program, taneční workshopy a koncerty v obchodním centru Forum – Nová Karolina.

Z areálu Nové Karolíny zavede Festival v ulicích zájemce kolem divadla na Smetanově náměstí na centrální Masarykovo náměstí. Potkají tu desítky jamujících muzikantů, pouliční divadla, uvidí práce studentů Střední umělecké školy, užijí si zábavné aktivity studentů Erasmus Student Network nebo je čekají stánky a happeningy neziskových organizací.

Hlavními taháky Festivalu v ulicích jsou koncerty Tomáše Kluse, Banjo Bandu Ivana Mládka nebo Please The Trees se sborem seniorů Elpida či ukázky z vystoupení účastníků festivalu Colours of Ostrava.

Např. Ensemble Yaman z Izraele, Euzen z Dánska, Bassekou Kouyate & Ngoni Ba z Mali, Árstíðir z Islandu, Shtetl Superstars z Velké Británie nebo Sauti Sol z Keni.

Divadle loutek se představí se společným představením Duha šest souborů tančících s handicapovanými umělci z pěti měst.

Na Smetanově náměstí vznikne Ostrawsky Hyde Park, kde se během dvou dní vystřídají řečníci z řad veřejnosti na téma „Začněte žít“.

Speciální program pro Festival v ulicích vytvořily Ostravské muzeum, Le Petite ConversationIndustrial Gallery.

Z dalšího programu se pak návštěvníci můžou těšit na Divadlo Mimotaurus s pohádkami, taneční vystoupení studentů JKO, workshopy, biketrialovou exhibici Trials Show nebo bubenický průvod.

Zajímavý a rozsáhlý program připravili pro Festival v ulicích i partneři.

Ve stanu ArcelorMittal Ostrava se i letos bude tančit na speciálních podložkách. Vytančené peníze dostane jeden ze čtyř neziskových projektů.

Zóna České průmyslové zdravotní pojišťovny nabídne spoustu her a zábavy – malování a dočasné tetování pro děti a další hry (třeba discgolf, trampolínu, weykick a holandský billiard).

Vstup na celý venkovní program bude stejně jako loni zdarma, vstup do kulturních institucí za zvýhodněné vstupné.

www.festivalvulicich.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.