Billy Talent ve "velké" Lucerně už tuto neděli | ABradio.cz

Billy Talent ve "velké" Lucerně už tuto neděli

U českých fanoušků velmi populární kapela Billy Talent z kanadského Toronta vystoupí v Praze už tuto neděli 10. června. Koncert se odehraje ve Velkém sále pražské Lucerny.

Billy Talent začali psát svou historii už v roce 1993, kdy to byli ještě kluci na střední škole.

V jejich případě se potvrdilo pořekadlo o trpělivosti, která přináší růže. Až po devíti letech existence se dočkali větší pozornosti fanoušků a taky první smlouvy s vydavatelstvím.

Další postup byl ale už přímo raketový.

Po dalších čtyřech letech měla kapela na kontě dvě několikanásobně platinová alba a vyprodávala koncerty na všech kontinentech.

K úspěchu pomohlo i její specifické hudební zaměření. Na první poslech ničím nevybočující punk-rock na vlně The Clash, Rancid nebo Alkaline Trio se nenuceně, ale velmi invenčně prolíná s progresivnějším rockovým stylem a la Jane's Addiction či Rage Against The Machine.

Českou republiku si Billy Talent podmanili o pár let později, než zbytek Evropy, ale o to intenzivněji.

Nedělní koncert v Lucerně bude už šestým jejich vystoupením na našem území, přičemž je všechna stihli absolvovat v průběhu pěti let.

Od listopadu loňského roku pracují Billy Talent na novém albu, které původně mělo vyjít už v těchto dnech.

Hlavně díky několikaměsíční zdravotní indispozici bubeníka Aarona Solowoniuka se ale jeho vydání asi o tři měsíce odložilo.

Speciálními hosty nedělního večera budou švédští Atlas Losing Grip, následovníci evropské skate-punkové legendy Satanic Surfers, a taky slovenská punk-rocková stálice Plus Minus.

Vstupenky seženete v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro až do sobotní půlnoci.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.