Blesky a výboje na RfP obstarají Lords of Lightning

  • Blesky a výboje na RfP obstarají Lords of Lightning Fotogalerie (16)
    • 31.05.2012
    • Tisk

    Gejzíry elektrické energie o síle několika milionů voltů ozáří návštěvníky festivalu Rock for People…

    Sdílejte článek:

Gejzíry elektrické energie o síle několika milionů voltů ozáří návštěvníky festivalu Rock for People. Britští performeři Lords of Lightning, kteří se v České republice představí vůbec poprvé, připraví po tři večery (nebo spíš noci) unikátní živelnou show.

Mezi 4. až 6. červencem nechají fanoušky letošních taháků Faith No More, Skrillexe nebo Franz Ferdinand zakusit performance plné elektrických výbojů.

Technologická a vizuální alchymie, která doplní i vystoupení headlinerů The Prodigy nebo Orbital, oslní festivalovou runway sršícími blesky a skvělou choreografií.

„Festivalem chceme atakovat všechny smysly návštěvníků. Rock for People už delší dobu není opřen jen o hudbu. Projekt Lords of Lightning skvěle zapadá do nové vizuální koncepce, v rámci které připravujeme spoustu nových výtvarných artefaktů. Platí to i o designovém řešení hudebních a divadelních scén, nevyjímaje místa pro relax, restaurace a další prezentace,“ láká Michal Thomes, ředitel festivalu.

Návštěvníci se můžou těšit hned na čtyři místa s divadelním programem, na ústřední runwayi se budou jen s malými přestávkami odehrávat nejrůznější show.

Živelná podívaná Lords of Lightning boří hranice vědy: dva performeři odění do kovových obleků s rukavicemi a speciálními helmami s rohy zahalí pomyslné jeviště v mystický proud oscilujícího chaosu.

Kouzelnickým předmětem se jim stanou Teslovy cívky, které zažehnou jiskry proměňující se v blesky o napětí 4 milionů voltů, jež budou proudit dokonce i mezi jejich hlavami.

Představení Lords of Lightning na speciálních konstrukcích působí místy jako souboj dvou rytířů, jindy spíš rozehrávají taneční robotickou show do všech směrů.

Speciální obleky performerů přitahují elektrické výboje, které dál poskakují přes jejich rukavice a rohy na helmě a rozpínají se všemi směry. Když natáhnou ruce proti sobě, probíhá elektřina přímo mezi nimi a vytváří impozantní proud.

Neobyčejná show vyžaduje taky jistou obezřetnost a je nutné ji provozovat v dosahu několika metrů od publika.

Autorem show Lords of Lightning je novozélandský technik a experimentátor s elektřinou Carlos Van Camp.

www.rockforpeople.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.