Yemi AD pokračuje s Kanye Westem a chystá vlastní desku

Yemi AD, choreograf, tanečník a kreativec prožívá pracovně nejúspěšnější období. Do týmu nejbližších spolupracovníků si ho vybral americký raper a producent Kanye West, který podle magazínu Time patří do stovky nejvlivnějších lidí planety.

S jedním z nejrespekto­vanějších hudebních bossů současnosti, který je producentsky podepsán pod hity hvězd jako Rihanna, Jay-Z, Janet Jackson nebo Alicia Keys, absolvoval rodák z Liberce celosvětové turné.

K sérii koncertů po evropském, africkém a americkém kontinentu vytvářel Yemi choreografii, stejně jako k několika Westovým videoklipům, včetně posledního „Lost In The World“, který kritika ocenila jako jeden z nejpovedenějších v raperově kariéře.

Krátký černobílý film režírovala Ruth Hogben, známá spoluprací s Lady Gaga nebo módním domem Louis Vuitton.

„Pro klip jsem připravil vlastní taneční techniku založenou na emocích tanečnic a etnickém afru. V zahraničí se v choreografii věnuji hlavně spojování různých současných i klasických tanců, tzv. fusion. Tento styl je hodně oblíbený a tak se snažím o jeho rozšíření i tady. Učím jednou až dvakrát týdně, víc bohužel nestíhám,“ posteskl si Yemi.

Aktuálně sice pobývá v České republice, ale dlouho se tu nezdrží.

Už 30. června odlétá za Kanye Westem do Paříže.

Od hudby si neodpočine ani ve chvílích volna. Kromě lekcí ve vlastním tanečním studiu Dance Acamemy Prague, které nedávno oslavilo dva roky úspěšného fungování, si totiž chce splnit svůj dávný sen…

Připravuje debutové album.

„Poslední měsíc jsem strávil v LA, kde jsem točil pár vlastních songů s americkým týmem. Nemám žádné přehnané ambice, prostě si jen plním sen,“ říká Yemi, který na albu spolupracuje také s řadou tuzemských umělců např. zpěvačkou Charlie One nebo skladatelem Honzou Čechtickým.

V USA vytvořil tým s producentkou a DJkou Laurou EscudéWestova týmu a mladým rapperem jménem Turbo T. Double.

První singl by měl zvukem připomínat nadčasovou hudbu legendárního Davida Bowieho nebo Prince a měl by být obohacen o prvky dubstepu.

Vyjde na podzim.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.