Faith No More i The Prodigy na RfP odehrají 90 minut | ABradio.cz

Faith No More i The Prodigy na RfP odehrají 90 minut

  • Faith No More i The Prodigy na RfP odehrají 90 minut Fotogalerie (15)
    • 24.05.2012
    • Tisk

    Minimálně hodinu a půl dlouhé koncerty odehrají na blížícím se festivalu Rock for People jeho …

    Sdílejte článek:

Minimálně hodinu a půl dlouhé koncerty odehrají na blížícím se festivalu Rock for People jeho hlavní hvězdy The Prodigy a Faith No More. Půjde tak o vystoupení na úrovni samostatných koncertů.

Zatímco The Prodigy, kteří právě připravují novou, velmi temnou desku, budou ozdobou středy 4. července, Faith No More se svým funky metalem a nekonečnou kolekcí evergreenů završí prostřední festivalový den tzn. čtvrtek 5. července.

„Obě formace mají u fanoušků největší odezvu, proto zákonitě dostanou i největší prostor. S ohledem na očekávaný ohlas publika, v němž bude podle předprodejů vstupenek také vysoké procento zahraničních návštěvníků, máme i rezervu na přídavky,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu Rock for People.

Oslava 18. narozenin festivalu proběhne mezi 3. a 6. červencem ve Festivalparku v Hradci Králové.

Zájem fanoušků Faith No More z Velké Británie, Německa, Polska i Slovenska není náhodný. Letní evropské mini turné kapely totiž kromě Rock for People čítá jen osm dalších zastávek.

Z Hradce Králové se smečka vedená Mikem Pattonem přesune do Francie a poté do Londýna. Koncerty v sále Hammersmith a O2 Academy Brixton byly vyprodány během několika desítek minut.

Nové studiové album The Prodigy by mělo světlo světa spatřit na konci letošního roku.

Liam Howlett v rozhovoru pro NME prozradil pracovní název chystané nahrávky: How To Steal A Jet Fighter.

Novinka má být ve srovnání se zatím posledním tanečnějším albem Invaders Must Die mnohem tvrdší a temnější.

Howlett, který na předchozích albech spolupracoval s takovými jmény jako Liam Gallagher, Dave Grohl nebo Juliette Lewis, chce tentokrát pracovat spíš s umělci, kteří jsou „níže na žebříčku popularity“.

Ruku k dílu v daleko větší míře přikládají taky Maxim a Keith Flint. Zbrusu nová skladba „Dogbite“ zazněla už na dubnových koncertech The Prodigy v zaplněných sálech v Bratislavě a Budapešti.

„Nepochybujeme, že na Rock for People zazní kromě hitů jako ´Breathe´, ´Smack My Bitch Up´, ´Voodoo People´ nebo ´Invaders Must Die´ i další ochutnávky z očekávané nahrávky,“ doplňuje Petr Fořt, hlavní dramaturg festivalu.

Vstupenky na letošní Rock for People jsou teď v předprodeji k dispozici za cenu 1 600 korun.

www.rockforpeople.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.