Imodium zavzpomínají na Nirvanu a pořídí záběry do dokumentu

  • Imodium zavzpomínají na Nirvanu a pořídí záběry do dokumentu Fotogalerie (12)
    • 02.11.2011
    • Tisk

    Letos v září uplynulo dvacet let od vydání nejslavnější grungeové desky – nahrávky americké skupiny …

    Sdílejte článek:

Letos v září uplynulo dvacet let od vydání nejslavnější grungeové desky – nahrávky americké skupiny Nirvana „Nevermind“. Tu si v těchto dnech připomínají muzikanti na celém světě, a teď se k nim přidá i naše skupina Imodium.

10. listopadu se představí v pražském Paláci Akropolis. Základ koncertu bude tvořit repertoár ze všech tří řadových desek Imodia. Kapela ale odehraje i několik skladeb z Nevermind.

Na pódiu ji při tom doprovodí další muzikanti, kteří mají k Nirvaně vztah.

Jako hosté se na pódiu objeví např. členové kapel The Switch, Kurtizány z 25. avenue nebo Mandrage.

„Teprve když jsme s Thomem jako čtrnáctiletí objevili u mojí ségry kazetu s nahým dítětem plovoucím pod hladinou a poslechli si ji, daly se věci do pohybu. Založili jsme kapelu!," připomíná zásadni vliv Nirvany na Imodium bubeník Kárl.

„Koncertem v Akropoli se přesunu o dobrých deset let zpátky. Do doby, kdy jsme měli plnou hlavu bláznivých představ o tom, jak bude naše kapela podobně hlučná, jak možná taky budeme mít velký koncert a jak si někdo koupí naši desku, až nějakou natočíme. Sem tam se z toho něco splnilo,“ dodává s úsměvem Thom.

„Bylo super zjistit, pro kolik dalších muzikantů je tvorba Nirvany dodnes inspirací. Jsem rád, že s námi ten večer vystoupí,“ řekl kytarista Daniel.

Během koncertu se budou točit další sekvence koncertního dokumentu, který v současné době vzniká. Premiéru by měl mít ještě letos v prosinci.

Večer odstartují opavští Kofe-in.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v pokladně Paláce Akropolis nebo v síti Ticketpro.

www.imodiumband.cz

Imodium – Polarity

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.