Putovní festival Hrady CZ uzavřel seznam vystupujících

  • Putovní festival Hrady CZ uzavřel seznam vystupujících Fotogalerie (5)
    • 24.06.2011
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ, který se s loňskou návštěvností 42 tisíce lidí už pevně etabloval na mapě letních festivalů, zveřejňuje kompletní program letošního sedmého ročníku.

    Sdílejte článek:

Na všech osmi hradních zastávkách vystoupí kapela Kryštof s denními akustickými sety, se kterými bodovala už na loňském ročníku. V noci pak zahraje klasický rockový nářez. Potvrzená ja i Anděly ověnčená kapela Nightwork. Na jednom z hradů zahraje i David Koller.

„Chceme návštěvníkům zprostředkovat to nejlepší z aktuálního dění na hudební scéně, proto jsme do programu letošního ročniku festivalu zařadili držitele cen Anděl,“ říká jeden z organizátorů Michal Šesták.

V těsné blízkosti historických památek v rámci hodinových koncertů dále vystoupí třeba Divokej Bill, Support Lesbiens, Wohnout, Jiří Schmitzer, Tata Bojs, Gipsy.cz, Skyline, Sunshine, United Flavour, Vypsaná Fixa, Tomáš Klus nebo Plexis.

Pomyslné brány festivalu se otevřou 8. července na hradě Rožmberk nad Vltavou.

Loni se festival poprvé rozšířil i na Moravu pod názvem Moravské hrady CZ.

Obrovský zájem návštěvníků potvrdil úspěšnost strategie. Letos tak dojde jen k malé obměně moravských zastávek. Kromě Hradce nad Moravicí nedaleko Ostravy a Bouzova na Olomoucku doputuje festival do Valtic v malebném kraji jižní Moravy.

„Věříme, že tato změna bude ku prospěchu festivalu, Valtice nabídnou určitě neopakovatelnou atmosféru a další vyžití,“ doplňuje Michal Šesták.

České hrady.CZ proběhnou stejně jako loni na hradech Rožmberk, Točník, Švihov, Kunětická hora a Bezděz. Jen letos startují na Rožmberku v jižních Čechách a festival tentokrát představí celkem 26 interpretů.

Vladimir 518 vystoupí na festivalu na hradech se svým sólovým projektem za doprovodu Terezy Černochové, kapely Skyline a Sunshine zase představí nová alba.

Kryštof – Lolita

 

Děti se můžou těšit na koncerty formace Kašpárek v rohlíku. Vůbec poprvé si na festivalu zahraje i kapela Please The Trees, konkrétně na hradě Točník.

Festival Hrady CZ letos prvně úzce spolupracuje s Národním památkovým ústavem, který chystá například speciální informační centra na všech zastávkách festivalu.

„Ještě více posílíme snahu minimalizovat jakékoli negativní aspekty přítomnosti festivalového dění v památkově chráněných areálech. Festival i Národní památkový ústav si od započaté spolupráce slibují užší a pro návštěvníky zajímavé a atraktivní propojení kultury s kvalitou a exkluzivitou památek ve správě NPÚ,“ uvedl Tomáš Brabec z Národního památkového ústavu.

V ceně vstupného, které se organizátorům v předprodeji i nadále daří udržet okolo pěti set korun na dvoudenní festivalový program, je zahrnutá prohlídka jednotlivých hradů.

Festival je koncipován jako dvoudenní. Pátek vždy startuje komorněji a půldenní hudební program, který začíná hradním karnevalem, se často odehrává přímo v areálech jednotlivých památek od 18ti hodin. V sobotu se od 11ti hodin na dvou velkých pódiích, většinou v podhradí, vystřídá vždy 19 kapel a interpretů.

Festival Hrady CZ je díky své přátelské atmosféře skvělou volbou i pro rodiny s dětmi a pečlivým výběrem hradních lokalit přímo vybízí k návštěvě například na kole. Cyklistům festival nabízí veškerý komfort, jako je například úschovna kol a program ve spolupráci s projektem Kolo pro život.

Jednotlivé areály pojmou pohodlně tisíce lidí a nabídnou ubytování ve stanových městečkách včetně možnosti úschovy batohů. Koordinace kyvadlové dopravy a provozu přilehlých parkovišť bude probíhat vždy s největší ohleduplností tak, aby co nejméně narušila chod jednotlivých lokalit.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 160 korun na páteční program a na sobotní program za 350 korun a je možné je koupit jako E-tickets i přes internet.

Na místě budou lístky stát 250 a 450 korun.

Přesné termíny jednotlivých zastávek festivalu Hrady CZ, program i další informace najdete na www.ceskehrady.cz

Sunshine – K.I.D.S.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.