Macy Gray přiveze do Prahy svou zatím poslední desku | ABradio.cz

Macy Gray přiveze do Prahy svou zatím poslední desku

  • Macy Gray přiveze do Prahy svou zatím poslední desku Fotogalerie (14)
    • 28.04.2011
    • Tisk

    Zpěvačka s velmi specifickým hlasem vystoupí v pražském KC Vltavská letos v létě. Konkrétní …

    Sdílejte článek:

Zpěvačka s velmi specifickým hlasem vystoupí v pražském KC Vltavská letos v létě. Konkrétní datum padlo na termín 16. července. Koncert charismatické interpretky začne v osm hodin večer.

Na začátku roku 2009 a skoro po deseti letech své kariéry si Macy Gray našla hudebního agenta a v rukou měla „The Sellout“. Jistě, prodala přes 15 miliónů alb, získala dvě ceny Grammy Awards, dvě ceny MTV Awards a píseň “I Try” se stala jedním z nejúspěšnějších singlů všech dob, ale po albu Big z roku 2007 byla najednou sama.

Big bylo nejuhlazenějším albem její kariéry a Macy Gray měla v úmyslu se ještě víc vzdálit té známé a drsné zpěvačce s hlasem jak po láhvi whisky… jako kdyby chtěla být kopií a ne originálem. Čekal ji „Výprodej“.

“Myslím, že Big neuspělo, protože jsem dělala to, co všichni,” říká. “Vyjdi si a sežeň nejmódnější producenty, nejlepší autory, shoď deset kilo. Ale žádný z nich mně nezavolal. Byla jsem šílená strachy, nevěděla jsem, co mám dělat,” říká dnes. “Máte kolem spoustu lidí, kteří vám říkají, jaká jste feťačka a pak hned zmizí.”

Macy Gray se stáhla do míst, kde jí bylo dobře – do nahrávacího studia se skupinou přátel a muzikantů. Majitel studia v Tarzaně jí studio pronajal za babku a tak trávila celé měsíce přemýšlením a tvořením nových skladeb.

Jakmile nové skladby začaly dostávat tvar, pocit vyřazení ji jen povzbudil v úsilí stát se znovu jednou z nejlepších světových zpěvaček. “Když jsem byla sama, dělala jsem písničky, které se mi líbily,“ tvrdí. “Byly to mé peníze, nemusela jsem to pro někoho hrát, nebyla jsem ničí zaměstnanec.”

Výsledkem je příhodně nazvaná deska The Sellout – Výprodej. A je to návrat ke skvělé Macy Gray ve špičkové formě. Nejspíš jedno z jejích nejlepších alb, ale zároveň takové, které posouvá sound do budoucnosti. Samozřejmě na desce najdete klasickou Macy v popově soulové “Lately", ale objevuje se tu i rocková “Kissed It” (s kytarovým sólem dlouholetého kamaráda Slashe) nebo pomalý funkový jam jako od Prince “Stalker".

Prvním singlem alba je svěží písnička “Beauty In The World”, která začíná jako houseová skladba Davida Guetty, ale změní se v chytlavou pohodovou pecku o míru a lásce. Macy Gray říká: “Bombardují vás různé názory a očekávání, co lidé od vás chtějí, a pak zapomenete, co vám jde nejlíp. Tahle věc je to, co umím nejlíp!”

“V té době jsem prošla dvěma, třemi vztahy, takže milostný život nebyl nic moc. Loni byl děsnej rok.” Ale její tři děti jí hodně pomohly. Písničku “Beauty” inspirovala její dcera. “Já měla zrovna moc špatný den, ale pak jsem ji slyšela, jak se směje a dala jsem se taky do smíchu, ani nevím proč, ale říkala jsem si… aspoň že ta holka je šťastná. Tady jsem nic nepokazila!”

Navzdory zavržení, nejistotě a bolavému srdci je The Sellout naprostým triumfem a úspěchem. Opravdový talent se vrací, nic nezní vynuceně, všechny písničky se přelévají jedna do druhé. Poslední skladbou je hymnická “The Comeback”, ve které Macy Gray zpívá: “Hej, to jsem zase já, velký světe. Vracím se, abych zas byla velká já.”

Je to comeback jako z partesu! A dokazuje, že Macy Gray hned tak nevybledne.

Vstupenky na její pražský koncert pořídíte za Kč 800,– + poplatky v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu vyjde lístek na Kč 950,–.

Další informace jsou k dispozici na:

www.macygray.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.