Divadelní scéna Colours of Ostrava

  • Divadelní scéna Colours of Ostrava Fotogalerie (9)
    • 14.06.2009
    • Tisk

    Colours of Ostrava, to není jen muzika. Nedílnou součástí programu festivalu je i nehudební složka – divadelní představení, diskuse na scéně Reflex fórum, filmy v kinokavárně letní filmové školy, workshopy nebo dětský svět. Dnes se s námi podívejte na festivalová prkna, co znamenají svět.

    Sdílejte článek:

 
Divadelním „headlinerem“ je kultovní divadlo Sklepv čele s Tomášem Hanákem, Davidem Vávrou, Milanem Šteindlerem, Lenkou Vychodilovou, Jiřím Fero Burdou a dalšími. Stane se hlavním lákadlem divadelní scény na festivalu Colours of Ostrava. *„Členové divadla Sklep připraví besídku určenou speciálně pro Colours,“*říká Jiří Moravčík, dramaturg divadelního programu, a pokračuje: *„Půjde o pásmo nejnovějších scének, skečů, písní a tanců a také sklizeň nejlepších plodů posledních let.“*Navíc v sobotu proběhne beseda se členy divadla Sklep, které se zúčastní například Tomáš Hanák nebo David Vávra.
Vedle Sklepáků nabídne divadelní scéna, která se letos přesune za řeku u Slezskoostrav­ského hradu, návštěvníkům nejrůznější žánry: od dnes již legendárního divadla VOSTO5 s improvizovaných Stand´artním kabaretem, přes performance (Teatr Novogo Fronta), experimentální politické divadlo (soubor Boca Loca Lab), punkovou pantomimu (Metamorphósis famfulare), taneční grotesku (Veselé skoky), poměrně nesourodý kabaret (divadloVeselý jelen), pouliční představení (Bílé divadlo) až po nezvyklé pohádky (divadlo DNO, Valentýnka Kellerová aDivadelní společnost Pohoda).

Přehled divadel na Colours of Ostrava 2009:
* Divadlo Sklep: speciální Besídka pro Colours
* Teatr Novogo Fronta: Primární příznaky ztráty jména
* VOSTO5: Stand´artní kabaret
* Boca Loca Lab: Tiká tiká politika
* Metamorphósis famfulare: dumbpunkshow
* Divadlo Veselé skoky: Ve stanici nelze
* Divadlo Tichý jelen: Autobus neboli KokaKabaret nebo Cokoli
* Divadlo DNO a Divadlo Tichý jelen: Šnek
* Bílé Divadlo: Červený kohout letí k nebi
* Valentýnka Kellerová: O Věrce, která se dloubala v nose
* Divadelní společnost Pohoda: O Červené Karkulce

A na závěr ve zkratce:
Akce: Colours od Ostrava 2009
Kdy: 9. – 12. července
Kde: Ostrava
Vstupenky: V Ticketpro za 1.160 Kč, na místě: 1.300 Kč.
Více info: www.colours.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.