Kultovní festival Trutnov Open Air zřejmě čeká stěhování

  • Kultovní festival Trutnov Open Air zřejmě čeká stěhování
    • 22.02.2011
    • Tisk

    Open Air Music Festival Trutnov, který má mezi rockovými festivaly v České republice…

    Sdílejte článek:

Open Air Music Festival Trutnov, který má mezi rockovými festivaly v České republice nejdelší tradici, se letos v obvyklém areálu Na Bojišti pravděpodobně odehraje naposledy. Místní radnice pozemky v těsné blízkosti přírodního areálu určila k zastavění a už na jaře tam startuje první etapa pokládání kanalizace.

Samotnému přírodnímu areálu Bojiště sice zatím podle organizátorů Trutnov Open Air nájezd developerů nehrozí, ale okolní louky a přiléhlá území, kde stanují festivaloví fanoušci a na kterém stojí dvě scény, je změnou územního plánu místními radními vyčleněno k zastavění.

„Kanalizace s festivalem vůbec nesouvisí, v době, kdy se bude konat festival tam nic rozkopaného nebude. Kanalizaci nebudujeme kvůli nějaké další výstavbě, ale proto, že v této městské části dosud žádná není,“ řekl zástupce tamní radnice Adamec, který celou záležitost považuje za humbuk, kterým se pořadatelé snaží na festival dostat co nejvíce lidí.

Podle vedení města festival ohrožen není, jeho organizátoři to ale považují za „alibistická tvrzení“. „Smlouvu na areál máme uzavřenou na letošní rok s možným výhledem na její prodloužení o dva, možná tři další roky. Je ale zcela zřejmé, že pro festival v Trutnově již není místo,“ míní pořadatelé. Dodali, že už mají konkrétní nabídky ze dvou jiných míst, kam by se akce mohla přesunout. Bez bližších podrobností uvedli, že příští týden se na jednom z nich uskuteční první jednání.

Konec přehlídky v tradiční lokalitě z podobných důvodů oznamovali organizátoři už před třemi lety. Jako náhradní místo vybrali pozemky na předměstí Trutnova dříve využívané armádou, které z větší části patří také radnici. Pozemky jsou už teď ale z části rozprodané, vybraná varianta řešení proto zřejmě padla.

Trutnov Open Air se letos koná od 18. do 21. srpna. Loňský ročník, na kterém v srpnu vystoupilo přes sto domácích i zahraničních kapel různých žánrů, podle pořadatelů navštívilo asi 15 tisíc lidí. Jeho hvězdou byli britští Manic Street Preachers.

Festival dlouhodobě podporuje bývalý prezident Václav Havel, který se na něj často vrací. Loni se sice festivalu nezúčastnil kvůli velkému pracovnímu nasazení při přípravě svého prvního filmového režijního počinu Odcházení; poslal ale omluvný dopis.

Historie trutnovské přehlídky se začala psát v roce 1987, když její první ročník rozehnala komunistická policie. Trutnovský festival se od podobných akcí liší nejen délkou své historie, ale i tím, že se nezaměřuje výhradně na hudbu.

Mnoho účinkujících i účastníků spojují podobné názory a životní postoje. Netají se např. odporem ke komunismu a jeho projevům.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.