Afterparty Prague City Festivalu obstarají Underworld | ABradio.cz

Afterparty Prague City Festivalu obstarají Underworld

  • Afterparty Prague City Festivalu obstarají Underworld Fotogalerie (8)
    • 18.02.2011
    • Tisk

    Underworld, jedna z nejvýznamnějších elektronických skupin 90.let, se po dvou letech vrací…

    Sdílejte článek:

Underworld, jedna z nejvýznamnějších elektronických skupin 90.let, se po dvou letech vrací do Čech, aby 6.7. v SaSaZu naživo představila své nejnovější album Barking.

Médiím to dnes oznámil Borek Jiřík z pořádající agentury PunxNotDead. „Vzhledem k tomu, jak příznivé odezvy se nám na PCF dostalo od fanoušků, jsme si řekli, že by neškodila malá oslava“.

Přestože ústřední dvojice této skupiny Karl Hyde a Rick Smith spolu nahrávají již od 80.let, pod hlavičkou Underworld se prezentují až od počátku let devadesátých, kdy se k nim přidal Darren Emerson. Celosvětovou popularitu skupině přinesla v roce 1996 skladba Born Slippy.NUXX, která zazněla v „revolučním“ filmu Dannyho Boyla – Trainspotting. Z této písně, která byla paradoxně původně vydána jen jako B-strana singlu, se stal generační hit, kterého se prodalo přes milión kopií a nesčetněkrát se objevil na různých kompilacích, v mashupech a remixech. Přestože se Emerson v roce 2000 od skupiny odpojil, aby se věnoval sólové kariéře, tandem Hyde-Smith ve svém úspěšném tažení pokračuje. Od té doby stačili natočit tři alba (zatím poslední, osmá studiová nahrávka Barking, vyšla v září loňského roku) a jejich koncerty, jak ostatně může potvrdit i české publikum, nadále patří k nezapomenutelným zážitkům.

Nadcházející vystoupení v SaSaZu bude afterparty Prague City Festivalu, na který se za jediný týden od ohlášení hlavních účinkujících, prodalo neskutečných 5 000 vstupenek a za pouhých 48 hodin byla kompletně vyprodána sekce stání u pódia.

Vstupenky na Underworld 6.července v SaSaZu jsou od dnešního dne k zakoupení v síti Ticketportal za 1150,– Kč a 100ks VIP vstupenek za 2990,– Kč. VIP vstupenka zajišťující nejlepší výhled na pódium a komfort vlastních barů obsahuje nealko, pivo, víno a long drinky do půlnoci zdarma.

Každá zakoupená vstupenka na Underworld je navíc poukazem na příští ročník Prague City Festivalu, který proběhne v druhé polovině června 2012.

Více informací na www.cityfestival.cz a www.ticketportal.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.