Harlem Gospel Choir se vrací

  • Harlem Gospel Choir se vrací Fotogalerie (11)
    • 13.06.2009
    • Tisk

    Kulturní velvyslanci Harlemu – gospelový sbor Harlem Gospel Choir se svým Concert Of Hope – World Tour 2009 chystá v listopadu šest koncertů v České republice. Jejich zastávkami budou Praha, Osek, Brno, Liberec, Pardubice a Plzeň.

    Sdílejte článek:

  
Nejslavnější a nejúspěšnější gospelový sbor světa – Harlem Gospel Choir – dorazí v listopadu už počtvrté do České republiky. Kromě standardních zastávek z předchozích let se letos nově představí v Pardubicích a po roční přestávce také v nádherném prostředí Cisterciáckého kláštera v Oseku.
Sbor založil v roce 1986 Allen Bailey, kterého tato idea oslovila při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v renovovaném Cotton Clubu v Harlemu. Sbor byl „složen“ z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů“ v Harlemu.
Harlem Gospel Choir poprvé navštívil Českou republiku v roce 2006, tak trochu „na zkoušku“, české publikum je neznalo. Gospely u nás neměly nikdy velkou tradici a málokdo čekal, že by české publikum tento sbor zaujal. Ale Češi jsou národ zvědavý a nadšení a euforie, které doprovázely celou českou část turné po kostelech a synagogách. Všude bylo vyprodáno a gospel v podání tohoto bezesporu nejslavnějšího newyorského sboru slavil v Česku obrovské úspěchy.
O rok později se vrátili s novým repertoárem a vyprodali dalších šest koncertů, v Brně museli jeden přidat. V Praze jim předskakovalo báječné dětské pěvecké sdružení Zvoneček a společně nacvičili Oh Happy Day.
V roce 2008se nadšení opakovalo. Soubor se omladil, k bicím a klávesám přibyla basová kytara a v repertoáru se objevily nové megahity od Michaela Jacksona, Diany Ross, Stevie Wondera nebo například Rihanny a Black Eyed Peas. Kombinace klasiky a nových směrů uspěla a koncerty končily dlouhými „standing ovations“. Zakladatel sboru Allen Bailey označuje nový směr renesancí kultury Harlemu.
I letos šíří Harlem Gospel Choir lásku a radost po celém světě a jedněmi z největších fanoušků jsou bezesporu ti čeští.

Koncerty:
31. 10. od 20:00 – Praha (Kongresové centrum – společenský sál)
01. 11. od 16:00 – Osek (Cisterciácký klášter)
02. 11. od 20:00 – Brno (Janáčkovo divadlo)
04. 11. od 19:00 – Liberec (Dům kultury Liberec)
05. 11. od 19:00 – Pardubice (Východočeské divadlo)
06. 11. od 19:00 – Plzeň (KD Peklo)

Vstupenky na úvodní pražský koncert v prodeji pouze v síti Ticketpro za 660 až 880 Kč, na zbylá vystoupení v rámci turné v síti Ticketportal a v mnoha místních předprodejích po celé republice.
Více aktualizovaných informacío před­prodejích najdete na www.1015.cz a také na samostatných webových stránkách www.harlemgospelchoir.cz.
  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.