Slavnost Dotkni se Písku | ABradio.cz

Slavnost Dotkni se Písku

  • Slavnost Dotkni se Písku Fotogalerie (9)
    • 11.06.2009
    • Tisk

    Multižánrový festival Dotkni se Písku, který se letos uskuteční ve dnech 12. – 13. června, se odehrává přímo v centru města. K hlavním hvězdám bude patřit bezesporu MIG 21, který vystoupí už v pátek 12. června večer.

    Sdílejte článek:

 
V záplavě velkých festivalů, tento víkend je to například gigantický Votvírák nebo pivní Den Kozla, bychom vás rádi upozornili i na jiné akce, které by se daly krásně spojit s příjemným výletem.
Městská slavnost Dotkni se Písku se koná pravidelně první víkend po 8. červnu, letos tedy ve dnech 12. – 13. června. Chce pobavit nejen své písecké, ale přilákat do města nové návštěvníky.
K vidění tu bude historická tržnice, pohádkové šapitó, hudební a taneční scéna, ukázky extrémních sportů, večerní ohňová show a velkolepý závěrečný ohňostroj.
Slavnost je označována jako multižánrový festival. Zahrají tu MIG 21, Šum Svistu, Krucipüsk, Skyline, Tleskač, United Flavour, Pio Squad, Orikoule, Ektor a Enemy, String Ladies, Jiří Schmitzera řada dalších. Chybět nebudou samozřejmě DJs, připraveny jsou i taneční parties a hiphopová scéna.
Tradice slavností města Písku byla založena už v roce 1993. Dnes je pod názvem Dotkni se Písku jednou z největších kulturních městských akcí. Letos to budev duchu 18. století s vojenskou bitvoupřímo v ulicích města a s příjezdem císařovny Marie Terezie. V letech 1741 a 1742 byl Písek postižen válkou, kdy zde byla umístěna francouzská okupantská posádka. Francouzi vykořisťovali mírumilovné obyvatelstvo a tato doba nebyla pro Písek příliš veselá. Proti vojenské posádce z jihu vyrazilo rakouské vojsko. Písečtí se báli, že bude město opětovně dobyto, vypáleno a zničeno a slíbili, že když bude město ušetřeno, budou každoročně provozovat městskou slavnost. Písek vydržel a od té doby musí starostové města dodržovat slib, který za ně jejich předchůdce dal.
Turisticky atraktivní centrum města ožije ve dvou dnech tisícovkami návštěvníků nejen ze všech koutů jižních Čech, ale i celé republiky. Příjemnou atmosféru setkávání starých známých dobarvují kulisy překrásného historického města.
Zábavný program bude zahájen už v pátek 12. června a bude probíhat až do nočních hodin, pokračuje pak v sobotu po celý den. Uvidíte divadelní a filmová představení pod širým nebem, koncerty populárních kapel, středověké happeningy, ukázky dobových řemesel a představení různých umělců. Pro děti je připraveno mnoho interaktivních her a atrakcí.
Vstupné je skutečně lidové – 80 Kč (v předprodeji to bylo pouhých 50 Kč).

Více info: www.dotknisepisku.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.