Osobností roku v oblasti hudební charity je Barbra Streisand | ABradio.cz

Osobností roku v oblasti hudební charity je Barbra Streisand

  • Osobností roku v oblasti hudební charity je Barbra Streisand
    • 14.02.2011
    • Tisk

    Americká herečka a zpěvačka Barbra Streisand o víkendu převzala cenu Osobnost roku…

    Sdílejte článek:

Americká herečka a zpěvačka Barbra Streisand o víkendu převzala cenu Osobnost roku. Tu pravidelně uděluje společnost MusiCares, která pečuje o charitu v oblasti hudebního vzdělávání.

Letos se rozhodla pro osmašedesátiletou Barbru Streisand kvůli jejím filantropickým aktivitám. Osminásobná držitelka hudební ceny Grammy ceremoniálu využila k tomu, aby vyjádřila svou radost nad vývojem situace v Egyptě.

„Každý, kdo sleduje zpravodajství, může vidět, jak demokracie zvítězila nad diktátorskou tyranií, a já jen doufám, že tento historický okamžik povede ke svobodě, k prosperitě a k trvalému míru mezi velkými národy,“ komentovala Streisand zprávy z Egypta. Tam v pátek ohlásili splnění jednoho z požadavků více než dvoutýdenních mohutných demonstrací, odchod Husního Mubaraka z prezidentského úřadu.

Barbra Streisand je desítky let aktivní jako zpěvačka a zároveň filmová i divadelní herečka. Titul Osobnost roku je ale spíš oceněním její dobročinnosti. Nadace, která nese její jméno, už poskytla miliony dolarů nejrůznějším charitativním organizacím včetně MusiCares. Tu vytvořila americká akademie hudebního průmyslu mimo jiné s cílem podpořit muzikanty, kteří se ocitnou v nouzi.

Barbra Streisand, která jen vzácně vystupuje na velkých galavečerech, potěšila na ceremoniálu MusiCares přibližne 2,5 tisíce účastníků skladbou „Takoví jsme byli“ ze stejnojmenného filmu, ve kterém v roce 1973 excelovala po boku Roberta Redforda.

Zpěvačka je také mezi nominovanými na letošní ceny Grammy, a to za nejlepší album tradičního popu s deskou Love Is the Answer.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.