Festival Creepy Teepee zahajuje předprodej | ABradio.cz

Festival Creepy Teepee zahajuje předprodej

  • Festival Creepy Teepee zahajuje předprodej
    • 06.02.2011
    • Tisk

    Creepy Teepee prezentující celosvětovou alternativní, indie a experimentální hudební scénu…

    Sdílejte článek:

Creepy Teepee prezentující celosvětovou alternativní, indie a experimentální hudební scénu zahajuje zvýhodněný předprodej. Přehlídka současné alternativní hudby se bude konat od 28. do 31. července a publiku se letos představí již potřetí v areálu kutnohorské galerie GASK, která festival organizuje.

Dramaturgové festivalu, umělecké sdružení A.M.180, se shodují s progresivním vedením Galerie Středočeského kraje na udržení Creepy Teepee ve smyslu přehlídky, která se vymezuje vůči valné většině tradičních letních hudebních festivalů. Dramaturgie je tak zaměřena na respektované kapely ve světové alternativě a zároveň představuje subžánry, které jsou naprosto nové napříč celosvětovou hudební a vůbec uměleckou scénou.

„Creepy Teepee od začátku své existence nepředstavuje běžný komerční hudební festival, jehož hlavním kritériem úspěšnosti bývá návštěvnost, svou roli tu sehrává i edukativní charakter celé akce,“ říká Štěpán Bolf z A.M.180. Jak už návštěvníci vědí z minulých ročníků, organizátoři festivalu příliš nereflektují navyklou hierarchii v dělení kapel na headlinery a hlavní hvězdy, které „natáhnou“ diváky a vedle toho jakousi nezbytnou stafáž v podobě ostatních kapel. „Naše publikum je otevřené novým podnětům, je vybíravější a hledá kvalitu. Proto dáváme v hlavním čase na hlavním pódiu prostor také těm kapelám, pro které to může být zcela první zkušenost, ale o jejichž potenciálu jsme coby dramaturgové přesvědčeni – loni to byli například Former Ghosts z USA a záměr vyšel skvěle,“ vysvětluje Štěpán Bolf. Program se letos bude odehrávat kromě nádvoří a zahrady Jezuitské koleje na další a pro festival netradičně vnitřní scéně. Ta vznikne v prostorách refektáře a bude určena akustičtějším a ambientějším projektům. Loni na Creepy Teepee vystoupili například američtí Vivian Girls, Toro Y Moi, Former Ghost, These Are Powers nebo Chris Garneau.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.