Skončil Planet Festival v Táboře | ABradio.cz

Skončil Planet Festival v Táboře

  • Skončil Planet Festival v Táboře Fotogalerie (18)
    • 08.06.2009
    • Tisk

    Dvoudenní Planet Festival v Táboře, na kterém vystoupili bez jediné změny v programu všichni interpreti, navštívilo sedm tisíc lidí. Největší nápor zažil areál během páteční noci, kdy před koncertem britských Orbital do festivalového areálu na letištní ploše Čápův Dvůr dorazily během pár desítek minut tisíce fanoušků.

    Sdílejte článek:

 
Bratři Hartnollovi z Orbital, kteří do České republiky zavítali vůbec poprvé, odehráli sedmdesátiminutový set doplněný velmi zdařilými projekcemi a vynikajícím zvukem.
Kromě dalších kapel z britských ostrovů – Klaxonsnebo White Lies- publikum na festivalu ocenilo také koncert Peter Bjorn And Johnze Švédska. Všichni tito headlineři zahráli v České republice poprvé. Sobotní noc patřila bezesporu australskýmPen­dulum.
*„Mimo jiné jsme vsadili na známé zahraniční kapely, které v Čechách nikdy předtím nevystupovaly. Zároveň je pro nás důležité ukazovat českému publikum kapely, které jsou právě v kursu,“*uvedl dramaturg Planet Festivalu Davidu Urban.
To potvrzuje fakt, že se letos organizátoři nebáli přivézt vycházející hvězdy White Lies nebo Baddies, do kterých právě vkládá naději řada nejen britských hudebních kritiků. V tomto konceptu hodlá Planet Festival pokračovat i v příštím roce. Organizátoři zvou pravidelně na festival také české kapely, v tomto roce si v Táboře zahráli například Sunshine neboTata Bojs.
Letošní festival provázelo téma migrace, které bylo prezentováno jak v kampani festivalu, tak v programu. „Migrační tématiku jsme se snažili přiblížit například prostřednictvím výstavy, stali jsme se tak součástí evropského projektu, který sleduje změnu přístupu mladých k lidem přicházejícím z chudších a rozvojových zemí,“ řekla Pavla Burdová-Hradečná ze Sdružení pro integraci a migraci.
Areál byl uzavřen v neděli v sedm hodin ráno a v průběhu neděle se zbouralo veškeré jeho zázemí tak, aby byl na táborském letišti dnes zahájený běžný provoz. Organizátoři tak bez jakýchkoliv problémů ukončili festival, který proběhl v Táboře už počtvrté. Za jeho existenci si už návštěvnici vyslechli jedinečné koncerty mnoha hudebních hvězd, jako jsou Nick Cave, Moloko, Morcheeba, Skinny Puppy, Asian, Marilyn Manson, Asian Dub Foundation nebo Apocalyptica.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.