The Wall po třiceti letech | ABradio.cz

The Wall po třiceti letech

  • The Wall po třiceti letech Fotogalerie (10)
    • 07.06.2009
    • Tisk

    K oslavě třicátého výročí vydání jednoho z největších děl rockové historie – Opus Magnum Pink Floyd – se 31. října od 19 hodin v O2 Areně uskuteční multimediální show Filipa Benešovského a jeho přátel The Wall 2009.

    Sdílejte článek:

 
30. listopadu 1979 vyšlo nejslavnější album britské skupiny Pink Floyd The Wall. Koncertní podobu, kdy se na jevišti stavěla skutečná zeď z lepenkových tvárnic, viděli fanoušci jen ve čtyřech městech (Londýn, Los Angeles, New York a Dortmund), protože vystoupení bylo náročné na prostor i na organizaci. I když se The Wall dočkala zfilmování, obrazový záznam koncertního provedení neexistuje.
Po třiceti letech máte jedinečnou možnost, jak nejvýznamnější dílo Pink Floyd zažít na vlastní kůži. Multimediální show Filipa Benešovského je přesvědčivým a nekompromisním provedením hudby skupiny Pink Floyd, včetně všech scénických, zvukových a světelných efektů.
The Wall vypráví o životní krizi fiktivního slavného rockera Pinka. Ten se ocitá na prahu středního věku nevyrovnán se smrtí otce, který padl ve válce, když se Pink narodil. Panický strach z války prochází celým dílem. Hlavní hrdina je zatížen i traumatem ze školní docházky, kdy ho týrali despotičtí učitelé. Zároveň se mu rozpadá manželství a vlivem slávy se ocitá v izolaci. Stává se z něj patologický diktátor, který v závěru díla svou pomyslnou zeď, vytvořenou mezi jím a okolním světem, strhne. V obecnější rovině je to výpověď o bariérách v mezilidské komunikaci na všech úrovních a vášnivá obžaloba lidstva za to, že dopustí války.
Toto nadčasové téma je zpracováno coby multimediální show. Hudbu obstarává zhruba dvacetičlenné hudební těleso, které zahrnuje jak moderní elektrické nástroje, tak smyčce nebo žestě, účinkuje také dětský sbor. Poctu monumentálnímu dílu o lidské ošklivosti přijdou vzdát také hosté: Michal Malátný (Chinaski), Jan Neckář (Bacily), Zdeněk Kluka (Progres 2), Roman Dragoun (Progres 2)nebo nestor české rockové kytary Radim Hladík. Představení je opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, obřími tvárnicemi, mnoha rekvizitami, českými titulky a také četnými drobnými hereckými výstupy. Jedná se tedy o skutečně nevšední audiovizuální zážitek. Projekt má ambice oslavit důstojně 30. výročí vydání alba, chce ale také poukázat na sebevražedné praktiky lidstva a je cíleným útokem na lidskou hloupost.
Filip Benešovský je baskytarista, zpěvák, skladatel, aranžér a producent. Nápad provést živě The Wall přišel v roce 2000. Poprvé se tak stalo v lednu roku 2002 v pražském klubu Futurum. Už tehdy spolupracoval s českým fanklubem Pink Floyd. V roce 2004 zopakoval tým kolem Benešovského The Wall ve velkém na plzeňském Náměstí Svobody. Od té doby bylo představení v Plzni, v Žatci a také v Pivovarských zahradách v Českém Krumlově. Kromě těchto aktivit můžete Filipa Benšovského vidět po boku Marie Rottrové, Romana Dragouna a jako člena skupin Neřež a Taliesyn. Spolu s Vítem Sázavským a Jaromírem Nohavicou stál u zrodu moderní verze muzikálu „Malované na skle“.
„Po stránce hudební přinášíme The Wall kompletní. Ve filmu Alana Parkera The Wall například chybí skladba Hey You, na studiové desce zase When The Tigers Broke Free atd. Snažíme se taky ukázat, že toto dílo je stále živé. Nepřehráváme The Wall. Snažíme se především zprostředkovat lidem obrovskou a oprávněnou Watersovu obavu z lidské nekomunikace,“ vysvětluje na internetových stránkách Filip Benešovský.
Více info: www.thewall.tym.cz

Vstupenky v předprodeji Sazka Ticket – sezení plocha: 450, 790, 990 Kč; sezení 1. patro:
550 a 650 Kč.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.