X Production chystají srdcerváče, démony, cyber-band a rock´n´roll | ABradio.cz

X Production chystají srdcerváče, démony, cyber-band a rock´n´roll

Punkoví srdcerváči Dead Pope´s Company, robopop Die alten Maschinen, novinka Lakeside X plná démonů, ale také bourání rockových stereotypů s Apatheiou nebo další projekt Moimira Papalescu Dioda Boy, takový je ediční plán nezávislého vydavatelství X Production, které jen během tohoto školního roku vydává minimálně jedenáct nových titulů.

Rok 2011 začíná v únoru s novou deskou kapely Apatheia – Elevating Moments, na níž se mladí hudebníci v duchu svých někdejších vzorů Genesis nebo Pink Floyd nechali více ovlivnit americkými kytarovkami jako Foo Fighters nebo Incubus, aniž by ztratili něco ze svého kumštýřství. Na jaře se následně připravuje vydání nového EP Kazet (digitální download) a debutové album projektu Dioda Boy z dílny Moimira Papalescu, se slovenskou zpěvačkou a fotografkou Kristinou Chrastekovou.

Škola měla původně začít vydáním druhého alba post-metalových FDK – Earthlinked, ale jeho fyzické vydání se díky potížím v tiskárně nakonec protáhlo už do ledna. Otevřelo jej tedy desáté album Dark Gamballe – Pochyby, temné balady pro duše, které stále ještě hledají fantazii, a čtvrté album Magnetik – Projektor, s podtitulkem Music Is Fantasy. Po lehkém utajení pak v limitované edici 100 ks o týden později vydal své druhé album Sample Meeting také Dj Opia.

Dead Pope´s Company dali jako punkoví srdcerváči slovu rock´n´roll jeho původní význam. Na jejich listopadovém debutu Alcoholiars, Christians and Weasels (It Took Much More Time Than We Thought) se punk stal opět zábavou s podvazkovými lasy. Ještě téhož měsíce pak vyšlo album mezinárodního cyber-bandu Die alten Maschinen – Songs About Love And Machines, na němž se kromě Moimira Papalescu a Petra Venkrbce podíleli také Gerald Casale z Devo a kanadský zpěvák Leon Stevenson z novovlnných The Extras. A aby toho nebylo málo, na konci listopadu ještě vyšlo třetí album indie-elektronických Lakeside X – City Of Red Lights, plné sexu, hledání a vypouštění démonů, a těsně před Vánoci své druhé album Sinners pokřtili také bratislavští indie rockeři From Our Hands.

Více informací: www.xproduction.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.