Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo | ABradio.cz

Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo

  • Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo Fotogalerie (2)
    • 23.01.2011
    • Tisk

    Dlouhé čtyři měsíce odkladů od digitálního vydání si vyžádaly potíže s tiskem druhého digipacku FDK.

    Sdílejte článek:

Dlouhé čtyři měsíce odkladů od digitálního vydání si vyžádaly potíže s tiskem druhého digipacku FDK. Čekání se nicméně vyplatilo: novinka Earthlinked je po stránce hudební i designové uměleckým majstrštykem.

Zatímco z postrockových ploch nového alba Earthlinked vyvěrá vzletnost, hardcorový základ mu dodává drsný nádech. Podstatná přitom zůstává sugestivnost masivních zvukových stěn, v nichž hrají prim kytarové plochy tvořené nejen tvrdými riffy, ale též subtilními linkami, které představují životodárné žíly v hrubé hardcorové tkáni.

Kompozice FDK se rozprostírají na širokých emocionálních planinách, jejichž rozlehlost umožňuje vyniknout každému z citových poryvů, který může jejich naléhavý tón způsobit. Své skladby FDK dokážou vyklenout do rozsahu překračujícího běžné trvání rockové písničky a za pomoci naléhavého řevu, ale i jednoduchých melodických motivů staví své počínání na mystické pomezí obyčejnosti a nadzemskosti.

Dřívější srovnávání FDK s kapelami jako Isis nebo Neurosis nebylo úplně mimo mísu. FDK jsou totiž jednou z mála tvrdých českých kapel schopných ve svém žánru čelit mezinárodní konkurenci.

Nejbližší koncerty:

21.4. Praha – tba(+ Zatokrev, CH)

22.4. tba (+ Zatokrev)

23.4. Brno – Melodka (Ceny Břitva)

Další informace:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.