Kulturním centrem Vltavská zaduní kytara Zakka Wyldea | ABradio.cz

Kulturním centrem Vltavská zaduní kytara Zakka Wyldea

Nekompromisní Zakk Wylde a jeho banda Black Label Society zahraje vůbec poprvé v České republice. Stane se tak za necelé dva měsíce, konkrétně 10. března, v pražském KC Vltavská. Jako předkapela se představí britská formace Godsized.

Zakk Wylde a Black Label Society vyrazili na celosvětové turné, které podporuje jejich nové album Order Of The Black. Do Prahy zavítají v jeho druhé půlce.

Už je to přes dvacet let, co si Ozzy Osbourne najal prodavače z benzínky v New Jersey – Zakka Wyldea, aby se stal jeho kytaristou. Od té doby se Zakk Wylde stal celosvětově proslulou kytarovou ikonou. Hraním a skládáním s Osbournem dosáhl ohromného úspěchu, což ho inspirovalo také k tomu, aby v roce 1998 založil svou vlastní kapelu Black Label Society.

Ta je ukázkou toho, jak moc dokážou praví fanoušci kapelu ovlivnit, inspirovat a svým způsobem i nasměrovat. Davy fanoušků Black Label Society si říkají „Berserkers“ a hrdě následují svou mantru: Strenght, Determination, Merciless, Forever – zkráceně SDMF, čímž spolu s Wyldem založili zcela unikátní heavy-metalovou instituci, věrnou svému ideálu – nekompromisní, ničím nerušený a jedinečný rock and roll.

Zakk Wylde čerpá inspiraci nejen u fanoušků, ale také u takových kytaristů jako jsou Randy Rhoads nebo Eddie Van Halen, u zpěváků jako je např. Elton John nebo frontman Lynyrd Skynyrd Ronnie VanZant.

Zakk už získal snad všechny existující kytarové ceny, co si jen lze představit a stal se hlavním zdrojem inspirace pro celé zástupy rockových kytaristů, kteří dnes sami dosahují velké popularity. Historie této americké hudební ikony by byla na svazky. Mimochodem, na jaře skutečně vyjde kniha Bringing Metal To The Children, jejímž autorem je právě Zakk Wylde.

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.