Songfest oslaví rok zajíce a nabídne zajímavý program pro všechny | ABradio.cz

Songfest oslaví rok zajíce a nabídne zajímavý program pro všechny

Stylové oslavy nového lunárního roku nazvané Songfest.cz – Rok zajíce 2011, které se konají 27. ledna v pražském Paláci Akropolis, 29. ledna v Městském divadle Český Krumlov, 30. ledna ve Filharmonii Hradec Králové a 1. února v Baťově vile ve Zlíně, nabídnou kromě hudby, tance a ochutnávek čajů také stylový program pro děti (a jejich zvídavé rodiče).

Od 16 do 19 hodin, kdy je vstup pro všechny zdarma, si můžou vyzkoušet a užít například výrobu zrcátek Pa-kua, která odrážejí negativní energii, malování čínských a japonských znaků na tělo, ukázky energetizačních masáží a masáží hlavy, výrobu tělových svící, výstavu tradičních indických razítek pro ruční tisk Bunta i ukázky tisku, výstavu fotografií Zuzany Škodové z Nepálu a v Praze navíc dílnu orientálního tance pro děti a rodiče.

Celý program připravilo centrum Lampijón. V 19 hodin budou večery ve všech městech pokračovat koncerty čínské zpěvačky Feng-yün Song a jejího Tria PUO, na kterých představí své nové album z asijských stepí Malba hlasem – Nezpívám. I tady jsou děti vítány, vstup je do 10 let zdarma. Moderátorského žezla se opět ujme s šarmem a vtipem sobě vlastním Jaroslav Dušek, tentokrát společně s Pjér La Šézem – alias malá Vizita.

Hosty v Paláci Akropolis jsou navíc divocí bubeníci Létající koberec, japonská klavíristka Kayoko Zemanová a čínský bojový tanečník Qin Fei, v Českém Krumlově pak soubor Jagalmay (Central Asian Music and Dance).

Připraveny budou i Barevný jarmark zaměřený na zdravý životní styl, orientální tanec, flamenco, tančírnu, degustační čajovna v tradičním korejském stylu a stylové občerstvení. Vstupenky budou slosovány v tombole „Přichází zajíc“. Slosovány budou také nejzajímavější příspěvky od návštěvníků festivalu na téma „Velký horoskop – Co přinese rok zajíce?“ Ti, kdo se narodili ve znamení zajíce (1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011), dostanou navíc speciální „zaječí dárek“. Vstupenky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích, do Paláce Akropolis kromě klubu i v síti Ticketpro.

„Rok zajíce začíná 3. února 2011. Starobylá čínská pověst vypráví, že sedmý den před příchodem nového lunárního roku se bůh kuchyně vydává na cestu do nebeské říše, aby podal Nefritovému císaři zprávu o žití na Zemi a přinesl smrtelníkům požehnání do nového roku. Na toto symbolické setkání starého s novým navazuje i program festivalu,“ říká Feng-yün Song, hlavní účinkující a zároveň pořadatelka koncertů. „Po prudkém tygrovi se můžeme těšit na pozastavení. Rok zajíce znamená období míru a harmonie. Je to znamení intuice, citu, jemnosti a klidu, také trochu nerozhodnosti a tajemnosti,“ doplňuje.

Novinkou letošního ročníku Songfest.cz bude otevřené Fórum s tématem Velký horoskop aneb Co říká roku zajíce evropská astrologie, čínská Kniha proměn a mayský kalendář?

Diskusní fórum na internetu povedou spisovatelka a psycholožka Daniela Fischerová, hlasová pedagožka a terapeutka, zpěvačka Feng-yűn Song, herec Jaroslav Dušek, také hudebník a specialista na Jungův koncept „kolektivního nevědomí“ Pjér La Šé´z. K diskuzi se může přidat každý, kdo se zajímá o dění života – na Barevném jarmarku proběhne veřejná anketa, zájemci mohou odevzdat svůj písemný příspěvek produkci na místě festivalu u stánku informace.

Album Malba hlasem – Nezpívám obsahuje deset autorsky upravených původních písní, jejichž společným hudebním motivem je step – na Sibiři, v Ujgursku, v západní Číně, Tibetu a Mongolsku. „Skladby pocházejí především z několika mých cest do těchto oblastí,“ vysvětluje Feng-yün Song. „Album je natočeno nejen pro milovníky world music, ale také pro lidi, kteří muziku příliš neposlouchají. Je určeno pro všechny životní okamžiky. Je to deska plná fantazie, hrátek, emocí a dobré nálady,“ doplňuje. Exotické písně při nahrávání jemně podbarvil bubny a perkusemi Jaroslav Kořán. „Mysl budiž hybatelem, dech štětcem, hlas tuší a barvami!“ uvádí jako motto alba Feng-yün Song.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Feng-yűn Song o.s., které se zaměřuje na aktivity podporující harmonické soužití a mezilidské porozumění mezi západními a východními kulturami a národy. Mezi jeho dlouhodobé cíle patří zároveň i podpora dialogu mezi minoritními skupinami cizinců a majoritní společností v hlavním městě Praha a celé České republice.

Více informací na www.songfest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.