Posila Incubus v Praze - The Duke Spirit | ABradio.cz

Posila Incubus v Praze - The Duke Spirit

  • Posila Incubus v Praze - The Duke Spirit Fotogalerie (10)
    • 11.01.2007
    • Tisk

    Není to tak dlouho, co jsme vám oznamovali, že se na české fanoušky přijedou v rámci své tour z prosluněné Californie podívat Incubus. Nyní Incubus zveřejnili i jméno svého předskokana. Budou to britští rockeři The Duke Spirit.

    Sdílejte článek:

Incubus pojedou turné v rámci svého nového alba The Light Grenades a koncert se uskuteční 18. března v pražské Lucerně. Bude to poprvé, co se američtí surfaři představí českému publiku.

Incubus také na MySpace profilu uvádějí vyhlášení nové soutěže pro fanoušky. Vyzývají tak všechny, aby natočili klip na další singl z nového alba – píseň Dig. Na trochu morbidnější klip než jsme u Incubus zvyklí, na první singl Anna Molly, se můžete podívat zde.

Liela Moss, Luke Ford, Dan Higgins, Tony Butlera Olly Betts. To je sestava, tvořící kapelu The Duke Spirit. Je těžké si nedělat jiné závěry, než že Spojené království nedokáže vyprodukovat jiné hudební výtvory, než ubrečené chlápky se sladkým hlasem a akustickou kapelou. Není se také čemu divit, když nás každou chvíli spláchne vlna Britpopu, která měsíc co měsíc vyplivne na pláž jménem hudba další a další ukňourané kapely. The Duke Spirit jsou však důkazem, že to není až taková pravda a že Angláni ještě mají co ukazovat.

The Duke Spirit se dali dohromady v Londýně v roce 2002 a s vizí kapel jako My Bloody Valentine nebo Velvet Underground se pustili do natáčení malého alba Roll, Spirit, Roll, které jim vyšlo v roce 2003. Jakožto neznámá kapela zaujali hudební svět svými ochraptělými kytarami a udělali si tak hodnotný zářez na futrech představujících jejich kariéru.

„Chceme, aby naše muzika lidi osvobozovala,“ vysvětluje zpěvačka Liela Moss. „Chceme vyjádřit jisté emoce, aniž bychom je museli pojmenovat. Přála bych si, aby z naší hudby lidé cítili velkorysost ducha, zkrátka něco, čeho by se mohli chytit.“ Luke k tomu říká: „Chtěli jsme prostě hrát něco, co by vyjádřilo očistnou moc rokenrolu. Když jsme o tom přemýšleli, došlo nám, že posloucháme skladby, ze kterých právě tohle jasně čiší – ‚Roadrunner‘ od Jonathana Richmana, ‚Do You Believe In Magic? od The Lovin‘ Spoonful a ‚Rock'N'Roll‘ od The Velvet Underground.“

Druhé album s názvem Cuts Across the Land se “Dukům“ rodilo téměř rok a jeho úspěch představuje rčení „dvakrát měř, jednou řež“. V seznamu skladeb si každý fanoušek najde něco pro sebe. Ať už jsou to klidné a milostné melodie nebo tvrdé chaotické rytmy. Hudbu pak doplňují zvuky zaznívající za hudebními nástroji a dokreslující tak atmosféru lehce sugestivní hudby (chřestění odsouzencových želez ve skladbě You Were Born Inside My Heart).

Ale ať jim jde nahrávání desky dobře, jak chce, kapela nejradši odehrává živé koncerty. A jsou v tom stále lepší a lepší. „Vždycky jsme měli na svá živá vystoupení vysoké nároky,“ říká Luke.„Liela se klidně mohla naučit hrát na kytaru, ale my jsme chtěli, aby se naprosto soustředila na své pěvecké vystoupení. Chtěli jsme, aby pro své publikum zpívala stejným způsobem, jako kdysi slavné soulové zpěvačky.“

Liela: Velice si považuji hlasu jako hudebního nástroje, takže proč by člověk měl chtít hrát na dva nástroje zároveň? Prostě jsem se rozhodla, že jestli chci zpívat, tak to musím dělat dokonale a celá se do toho položit.“

„A o tom vlastně The Duke Spirit jsou,” uzavírá Luke. „Neděláme nic napůl, nehovíme kompromisům. Nic netlačíme, ani nepředstíráme. Takoví zkrátka jsme…”

Takže přestaňte brečet pro ztracené lásky s britpopovými zpěváky a poslechněte si, že v UK ještě stále existují nějaké kapely, které umějí přitvrdit a nehrají jen pro romantická srdce šestnáctiletých středoškolaček.

O tom, že hned po nich přijdou Incubus, se už snad ani zmiňovat nebudu….

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketpro za 630,– Kč + poplatky distributora.

Více informací na www.enjoyincubus.com, www.myspace.com/incubus, www.dukespirit.com, www.myspace.com/thedukespiritwww.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.