Autopohádky nejen s Lucií Bílou míří na filmové plátno

  • Autopohádky nejen s Lucií Bílou míří na filmové plátno Fotogalerie (2)
    • 14.01.2011
    • Tisk

    Animátoři v čele s legendárním Břetislavem Pojarem připravují filmovou podobu známých…

    Sdílejte článek:

Animátoři v čele s legendárním Břetislavem Pojarem připravují filmovou podobu známých Autopohádek spisovatele Jiřího Marka. Ten se proslavil mimo jiné populárními kriminálními příběhy z Panoptika Hříšných lidí a Panoptika města pražského.

Autopohádky se filmového zpracování nedočkají poprvé. Už v roce 1983 podle nich natočil hraný film Automärchen východoněměcký režisér Erwin Stranka, absolvent pražské FAMU. V letech 2004 a 2008 je namluvili na CD členové skupiny Chinaski spolu s dalšími známými hosty (Lucie Bílá, Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová nebo Pavel Nový). Zároveň přidali písničky, které se příběhy z Autopohádek inspirovaly. V roce 2009 s Autopo­hádkami absolvovali úspěšné turné po divadelních scénách.

Celovečerní povídkový film vzniká pod vedením producenta Michala Podhradského ze studia Animation People. Bude sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem.

První epizoda, inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animovaná poloplastickou technologií. Tu režisér Břetislav Pojar úspěšně vyzkoušel už na nestárnoucích „medvědech, co se potkali u Kolína…“. Výtvarníkem je Pavel Koutský, který v příběhu animuje i snové představy.

Druhý příběh využívá klasickou animaci loutek. Výtvarníkem a režisérem je Michal Žabka a příběh o Víle a účetním je zábavný pro děti a poučný pro tatínky. Třetí část je animovaná velmi neobvyklou technologií papírové ploché loutky v reálném prostoru. Výtvarníkem je Bára Dlouhá a režisérem František Váša. Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce je známý, jeho nová interpretace ve světě kol a motorů je ovšem naprosto nová.

Čtvrtá epizoda se odehrává v nedaleké budoucnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa doufá, že zdravý rozum zvítězí nad chamtivostí a touhou být za každých okolností první. 3D technologie vzniká ve „virtuálním světě“ a do práce na ní se zapojují animátoři a tvůrci z celé Evropy.

Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák, který prý chystá neskromné herecké obsazení. S realizací hraných částí pomáhá produkce Stillking. Ta u nás natáčela Letopisy Narnie a v poslední době také Mission Impossible. Vypravěčem bude zpěvák skupiny Chinaski a také studovaný herec Michal Malátný. Zvukovou postprodukci mají na starosti zkušené studio Soundsquare a držitelé několika Českých lvů Pavel Rejholec a Marek Hart.

Distribuční společnost Bioscop plánuje premiéru na 17. březen letošního roku.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.