Flogging Molly jsou v dohledu

  • Flogging Molly jsou v dohledu
    • 08.06.2009
    • Tisk

    Ve středu 10. června ve 20 hodin rozparádí řízné folk-skate-punkové písně irsko-americké kapely Flogging Molly diváky v pražském klubu Roxy. Sedmičlenná skupina, která staví na divokých koncertech, nakažlivé energii, zapamatovatelných melodiích a chytrých textech se tu zastaví v rámci svého evropského turné.

    Sdílejte článek:

 
Flogging Molly se k nám vrací po roce, kdy beznadějně vyprodali Rock Café. „Od minulého koncertu v Praze jsme sice o rok starší, vypadáme ale o deset let mladší. Hodně jsme letos odpočívali a pražský koncert bude tedy o to více nabitý energií,“říkají členové Flogging Molly, kteří se do Prahy těší na vynikající pivo, víno a fanoušky. Představí zatím poslední desku Float.„V Roxy máme v plánu zahrát i několik bonusových písní, které již delší dobu standardně nehrajeme, stejně tak i pár skladeb, na které se při loňském koncertě v Rock Café nedostalo,“  dodávají k blížícímu se vystoupení členové energické sedmičky.
Před pražským koncertem jsme se zeptali Dennise Caseyho, kytaristy:

Těšíte se, že si znovu zahrajete v Praze?
Krásné město, skvělé pivo, výborné jídlo a nadšení fanoušci – není na co se netěšit! Než jsme poprvé přijeli do Prahy, spousta známých z jiných kapel nám říkala, že Prahu musíme rozhodně zažít. Teď, když už tohle město trochu znám, chápu, o čem mluvili. Je to jedno z nejnádhernějších měst v celé Evropě. Ve Spojených státech vůbec nic takového nemáme.

Jaké jsou vaše plány a cíle do budoucna?
Tento a příští rok budeme pracovat na nové desce, příští rok by měla vyjít. Budeme hodně koncertovat po světě, tak jako každý rok. Co se cílů týče, rádi bychom dál tvořili a hráli hudbu nejlépe, jak umíme.

Vaše koncerty jsou vyhlášené jako divoké události sršící energií. Navíc koncertujete relativně často. Odkud všechnu tu energii berete? Co vás dobíjí?
Energii čerpáme od publika. Tak nějak se nám od nich vrací to, co jim dáváme. Je to cyklus, jakkoli to může znít jako klišé: my investujeme energii do psaní písniček, na které pak publikum odpovídá svou energií, kterou my zase zužitkujeme při psaní dalších písniček. Hodně nás nabíjí to, že to, co děláme, máme strašně rádi. Fakt, že dokážeme tak moc lidí zasáhnout hudbou, kterou sami tvoříme, to je obrovská motivace, která nás skutečně nabíjí a energie z ní načerpaná nám vydrží i po dobu, kdy nekoncertujeme. Sem tam nějaký alkohol, kafe a čaj samozřejmě taky pomáhají.

Flogging Molly v sobě nezapřou Irsko, zemi původu zakladatele, a inspiraci starou keltskou hudbou, ale výsledek je řadí spíše do punku a rocku. Dave King, zpěvák a autor písní, který pochází z Dublinu, uvádí: „Nejsme tradiční kapela, jsme pouze ovlivněni tradiční hudbou, ale zpracováváme ji po svém.“ Tomu odpovídá i nástrojové složení. „Kdybychom neměli mandolinu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ dodává Dave. Flogging Molly se za poslední rok stali senzací v USA, kde sklízejí velký úspěch v rádiích i na koncertech. Od loňského koncertu v Praze také stihli odehrát turné nejen ve Spojených státech, ale i v Japonsku nebo třeba koncert na Havaji.
Bližší informace o skupině jsme vám už přinesli, najdete je na www.floggingmolly.com.

Vstupenky na pražský koncert Flogging Molly jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Tickestream a Ticketportal za 490 Kč. Budou k dostání také na místě konání v den akce.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.