V Plzni vystoupí legendární kapela Smokie | ABradio.cz

V Plzni vystoupí legendární kapela Smokie

Milióny prodaných alb, notoricky známé hity jako Living Next Door To Alice, Needles And Pins, If You Think You Know How To Love Me, Don't Play Your Rock'n'Roll To Me nebo Lay Back In The Arms Of Someone – to jsou Smokie, fenomén populární hudby 70. let.

I po pětatřiceti letech plní sály napříč zeměmi i kontinenty, kam si s nimi tisíce lidí chodí zazpívat jejich nestárnoucí skladby. A nejinak tomu jistě bude v Městské sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň, kam Smokie přijedou zahrát 19. března.

Přestože oficiálně skupina vznikla pod názvem The Yen už v roce 1964 (v anglickém Bradfordu), začátek její kariéry se datuje rokem 1975, kdy přijala jméno Smokey, které ještě ten rok upravila na stávající Smokie.

Pořadové číslo jedna nese v jejich diskografii album Pass It Around vydané v únoru 1975, významněji se Smokie zapsali do dějin populární hudby o pár měsíců později se singly „If You Think You Know How To Love Me“ a „Don't Play Your Rock'n'Roll To Me“ z druhého LP Changing All The Time. V následujícím roce už skupina zásobovala hitparády novým hitem zhruba ob tři měsíce.

Mezníkem v jejich kariéře se ale stal „až“ 12. listopad 1976 – den, kdy Smokie vydali singl „Living Next Door To Alice“, ze kterého se v rekordně krátkém čase stal celosvětový megahit a posléze skupině zajistil doslova nesmrtelnost. Spočítat, kolikrát byla tato skladba předělána, by byl oříšek pro nejednoho hudebního historika. Ostatně, i Češi pravděpodobně znají lépe její úpravu v podání Karla Zicha a jeho Alenky v říši divů.

O čtrnáct dní později vyšlo album Midnight Café, „Alice“ se na něj ovšem paradoxně nedostala a na LP byla realizována až v březnu roku 1977. Nicméně po „Alice“ následoval srovnatelně silný hit „Lay Back In The Arms Of Someone“ a o fenoménu Smokie bylo rozhodnuto.

Ale dost vzpomínání. Už se sice nepíšou 70. léta, ale přesto tato živoucí legenda, v jejímž čele stojí po šestnáct let charismatický Mike Craft, působí úspěšně dále. Nespoléhá se jen na své „staré“ hity, diskografii neustále obohacuje o nové nahrávky a stále spolehlivě plní haly.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro, Ticketportal.a Eventim. Prvních 500 kusů za příznivou cenu jen Kč 590,–.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.