David Koller, Sunshine či Airfare jen za 130 korun?To je INKUBÁTOR 2009 | ABradio.cz

David Koller, Sunshine či Airfare jen za 130 korun?To je INKUBÁTOR 2009

  • David Koller, Sunshine či Airfare jen za 130 korun?To je INKUBÁTOR 2009 Fotogalerie (7)
    • 05.06.2009
    • Tisk

    Zřejmě už ani pamětníci a stálí fanoušci festivalu Inkubátor, který příští sobotu oslaví v Havířově desáté narozeniny, nepamatují tak nízkou cenu vstupného, za jakou se letos na akci podívají. Jen 130 korun v předprodejích je skutečnou perlou nejen v historii Inkubátoru, ale i mezi letošními festivaly v celé České republice.

    Sdílejte článek:

„*Právě vzhledem k výročí jsme se rozhodli k takto nízké ceně vstupenek v předprodeji. Ještě více než týden budou moci fanoušci získat lístek za tuto neskutečnou cenu, i na místě ale za velmi rozumných stosedmdesát korun,“ vysvětlují pořadatelé z havířovské Viking agency. Tento krok byl podle nich možný jen díky podpoře města Havířov, které se stalo generálním partnerem. „*Nebýt podpory města, zřejmě by neproběhl ani letošní desátý ročník. Bohužel ekonomická situace a minimum regionálních firem, které by festival podpořily, nesvědčí pořádání podobných akcí a proto bude zřejmě tato oslava výročí i posledním ročníkem tradičního festivalu,“ dodávají pořadatelé. Přes zmíněná fakta bude letošní ročník solidně nabit hvězdami.
Tou hlavní bude bezesporu Davida Koller, který představí nejen hity své sólové kariéry, ale zejména to nejlepší čím se podílel na tvorbě skupiny Lucie. Fanoušky tak čekají hity jako Oheň, Vona říká jo, Medvídek, Sen, Chci zas v tobě spát, Amerika, nebo Šrouby do hlavy. Dalšími hvězdami budou Marek Ztracený s kapelou, skupiny Sunshine, punkové Buřinky III, či rock´n´rollová vypalovačka Airfare. Dojde ale i na prodloužené devadesátiminutové sety dvou revivalů Tři sestry revival banda a Rammstein revival R+ Member´s club.
Mezi hvězdičky je pak zapotřebí jistě započítat ty nejlepší z celorepublikových soutěží vyhledávající mladé talenty. Oba zástupci totiž již mají za sebou řadu vystoupení a úspěchů. Vítězná kapela soutěže Radegast Líheň 2009 – progresivní rock-metalová parta Venefica z Olomouce – například během čtyř let existence se už vypracovala na roli předskokana thrashmetalové legendy Arakain, pražská poprocková parta Bek Ofis zase obráží největší české festivaly a pyšní se druhým místem v soutěži Boom Cup. Historicky poprvé také bude letos moderovat akci skutečná hvězda – pořadatelé se dohodli s bavičem Zdeňkem Izerem, který se mimo jiné představí i ve vlastním vstupu!
„*Festival odjakživa nosil titul Havířovský Inkubátor, protože zde vzniknul a od počátku měl snahu podporovat havířovské kapely. Jsme proto rádi, že letos se na festivalu objeví havířovských skupin hned sedm v rámci soutěže o Nejpopulárnější havířovskou Lemond kapelu. Vítěz je známý již delší dobu – je jím Fat skewers, mnohé by ale mohli zajímat ostatní havířovští zástupci*,“ rádi prozrazují Vikingové další program. Po boku hvězd tak nastoupí i Progresivní překližka, Dirrtysky, Apatheia, Ikar, Defekt a Demiurg.
Novinky o desátém ročníku festivalu Inkubátor pořadatelé průběžně uvádějí na stránkáchwww.festivalinkubator.cz, termínem konání je sobota 13. června 2009 od 13.00 hodin a předprodej za130 korunv Infocen­trech bude ukončen už ve čtvrtek 11. června!
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.