Jaroslav Dušek s muzikanty oslaví příchod Roku zajíce

  • Jaroslav Dušek s muzikanty oslaví příchod Roku zajíce Fotogalerie (3)
    • 05.01.2011
    • Tisk

    Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků…

    Sdílejte článek:

Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví na konci ledna na stylových koncertech nazvaných „Songfest.cz – Rok zajíce 2011“ v Praze, Českém Krumlově, Hradci Králové a Zlíně příchod nového roku dle lunárního kalendáře.

„Rok zajíce začíná 3. února 2011. Starobylá čínská pověst vypráví, že sedmý den před příchodem nového lunárního roku se bůh kuchyně vydává na cestu do nebeské říše, aby podal Nefritovému císaři zprávu o žití na Zemi a přinesl smrtelníkům požehnání do nového roku. Na toto symbolické setkání starého s novým navazuje i program festivalu,“ říká Feng-yün Song, hlavní účinkující a zároveň pořadatelka koncertů.

„Po prudkém tygrovi se můžeme těšit na pozastavení. Rok zajíce znamená období míru a harmonie. Je to znamení intuice, citu, jemnosti a klidu, také trochu nerozhodnosti a tajemnosti,“ doplňuje.

Na pódiu Song představí se svým triem PUO – kytarista Vladimír Václavek, perkusionista Jaroslav Kořán, kontrabasista Petr Tichý a jako host perkusionista Tokhi – program asijských písní z nového alba Malba hlasem – Nezpívám, které za přítomnosti zpěvačky Radůzy 27. ledna v Paláci Akropolis také pokřtí.

Moderátorského žezla se opět ujme s šarmem a vtipem sobě vlastním Jaroslav Dušek, tentokrát společně s Pjér La Šézem – alias malá Vizita. Hosty v Paláci Akropolis jsou navíc divocí bubeníci Létající koberec, japonská klavíristka Kayoko Zemanová a čínský bojový tanečník Qin Fei, v Českém Krumlově pak soubor Jagalmay (Central Asian Music and Dance).

Akce začínají už v 16 hodin Barevným jarmarkem zaměřeným na zdravý životní styl a programem pro děti. Návštěvníci všech večerů se mohou těšit na orientální tanec, flamenco, tančírnu, degustační čajovnu ČajoMír a stylové občerstvení. Vstup od 16 do 18.30 hodin je zdarma pro všechny, platí se vstupné až na koncert, který začíná v 19 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma na celý večer. Vstupenky budou slosovány v tombole „Přichází zajíc“.

Návštěvníci narození ve znamení zajíce (1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) dostanou navíc speciální „zaječí dárek“. Vstupenky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích, do Paláce Akropolis kromě klubu i v síti Ticketpro.

Novinkou letošního ročníku Songfest.cz bude otevřené Fórum s tématem Velký horoskop aneb Co říká roku zajíce evropská astrologie, čínská Kniha proměn a mayský kalendář? Diskusní fórum na internetu povedou spisovatelka a psycholožka Daniela Fischerová, hlasová pedagožka a terapeutka, zpěvačka Feng-yűn Song a herec Jaroslav Dušek. K diskuzi se může přidat každý, kdo se zajímá o dění života.

Více informací najdete na stránkách www.songfest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.