Jedna z nejuznávanějších rockových kapel Thin Lizzy v Praze | ABradio.cz

Jedna z nejuznávanějších rockových kapel Thin Lizzy v Praze

  • Jedna z nejuznávanějších rockových kapel Thin Lizzy v Praze Fotogalerie (17)
    • 03.01.2011
    • Tisk

    Thin Lizzy vystoupí v pražském klubu Retro Music Hall 9. února. Rockeři z Dublinu přišli na…

    Sdílejte článek:

Thin Lizzy vystoupí v pražském klubu Retro Music Hall 9. února. Rockeři z Dublinu přišli na scénu se svěžím zvukem, vzhledem a přístupem. Kapela pod vedením originálního Phila Lynotta dosáhla řady úspěchů a ovlivnila generace muzikantů s klasickými hity jako: Jailbreak", „The Boys Are Back In Town“, „Still In Love With You“, „Cold Sweat“, „Emerald“ a „Don't Believe A Word“.

Většina rockových historiků se shoduje v tom, že vrchol a komerční úspěch kapely nastal v roce 1983. Už v roce následujícím ale následoval předčasný rozpad. V září 1984 odehráli Thin Lizzy svůj poslední koncert. Dva roky poté šokovala svět zpráva o náhlé smrti Phila Lynnota. Tehdy mu bylo 36 let. Uplynulo dalších 24 let, svět se změnil, ale úžasné nahrávky Thin Lizzy jsou stálé plné energie a vlivu.

Skupina v nové sestavě přiblížila muziku Thin Lizzy mladším generacím fanoušků.

V čele kapely stojí Scott Gorham, Brian Downey a Darren Wharton (tito členové hráli v Thin Lizzy s Philem Lynottem). Sestavu doplňují Viv Campbell z Def Leppard (kytara), baskytarista Marco Mendoza (Whitesnake, Ted Nugent) a Ricky Warwick z The Almighty (hlas a kytara).

Vydavatelství Universal Music se zavázalo ke znovuvydání klasického materiálu Thin Lizzy ve formě luxusních a speciálních verzí a to v následujících 18nácti měsících.

V rámci evropského turné Thin Lizzy navštíví země jako Velkou Británii, Holandsko, Francii, Španělsko, Švýcarsko, Polsko, Německo a Českou republiku. Detaily turné naleznete na oficiálních stránkách kapely.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.