Tata Bojs s Ahn Triem a smetanou v Ostravě | ABradio.cz

Tata Bojs s Ahn Triem a smetanou v Ostravě

  • Tata Bojs s Ahn Triem a smetanou v Ostravě Fotogalerie (1)
    • 04.06.2009
    • Tisk

    První večer festivalu Colours of Ostrava ve čtvrtek 9.července bude patřit nejen slavnému skladateli minimalistické a filmové hudby Michaelu Nymanovi a jeho bandu, ale i společnému koncertu hanspaulských Tata Bojs s korejsko-americkým Ahn Triem.

    Sdílejte článek:

 
Základem  výjimečného vystoupení Tata Bojs a Ahn Tria (v létě kromě Colours pouze festival Pohoda) se stane loňské album smetana. Na hlavním pódiu tak zazní nejznámější skladby Tata Bojs (Jaro, Tanečnice, Lasičky, Šťastnější, Pěšáci, Vesmírná, Toreadorská otázka, Attention Aux Hommes!…) v komorně – akustických úpravách, které jsou často velmi nečekané a překvapivé.
„Slízli jsme smetanu ze všech našich desek a ještě při tom vzdáváme hold velkému českému skladateli, od kterého si už léta půjčujeme úryvek z jeho Mé vlasti,“ říkali Tata Bojs při vydání této desky v listopadu 2008. Kritikou i posluchači nadšeně přijaté album se ihned dostalo mezi nejprodávanější skladby v ČR a následovalo vyprodané tuzemské turné. V květnu letošního roku Tata Bojs a Ahn Trio premiérově zahráli v zahraničí na dvou úspěšných koncertech v New Yorku. Ahn Trio patří mezi špičku na světových pódiích klasické hudby. Dokládá to i to, že skladatel Michael Nyman pro toto trio napsal několik skladeb. Kromě společného koncertu s Tata Bojs se mohou návštěvníci festivalu těšit na samostatné vystoupení Ahn Tria druhý den na kostelní scéně.
Tata Bojs a Ahn Trio spolupracují od roku 2003. Jejich debutové společné veřejné vystoupení na vyhlášení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2004 s originální verzí Attention Aux Dommes všechny přítomné okouzlilo. Z původně zamýšleního živého koncertního vystoupení vzešlo společné album Tata Bojs a Ahn Tria.
Tata Bojs představovat netřeba, podívejme se tedy alespoň trochu naAhn Trio. Je to klasické trio, které tvoří sestry Angella (viola), Lucia (klavír) a Maria (čelo). Pocházejí z korejského Soulu a v současnosti žijí v New Yorku. Již více než deset let sklízí samé úspěchy. První album Paris Rio jim vyšlo již v roce 1995. Jejich letošní deska Lullaby For My Favorite Insomniac si vede dobře v americké hitparádě.
Vstupenky na festival Colours of Ostrava od 1. června za 1.160 Kč v předprodeji Ticketpro. Na místě budou za 1.300 Kč.
Více info: www.colours.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.