Večerníček s Mobym

  • Večerníček s Mobym Fotogalerie (22)
    • 02.06.2009
    • Tisk

    Akce Moby Night se uskuteční v Brně (10. června, Fléda), Českých Budějovicích (18. června, Marty´s) a Pardubicích (12. června, Žlutý pes). Jde o jakousi mobilizaci příznivců Mobyho, který se má stát hlavní hvězdou letošního ročníku největšího multižánrového festivalu v České republice – SázavaFestu.

    Sdílejte článek:

Jsme hrozně šťastní, že se Moby rozhodl vystoupit na našem festivalu. Nepochybujeme o tom, že se pro fajnšmekry taneční muziky stane jeho vystoupení událostí roku. Abychom navodili festivalovou atmosféru, rozhodli jsme se uskutečnit ve třech českých městech tzv. Moby Night.
DJs, kteří zahrají největší hity Mobyho, společně s Bad Ass Honkies, Bullerbynea Midilidipředstaví 10. června v Brně na Flédě ochutnávku z letošního O2 Sázavafestu, který se uskuteční ve středočeském Kácově na přelomu července a srpna.
V pardubickém klubu Žlutý pes zahrají 12. června Lakeside Xa Alef Zero, a 18. června v českobudějovickém klubu Marty's opět Lakeside X společně s Le Pneumatique. Ani zde nebudou chybět DJs s tím nejlepším od Mobyho.
Poslední Moby night se uskuteční dva dny před ukončením předprodeje limitované série vstupenekna letní O2 Sázavafest za 899 Kč včetně poplatků, která byla v prodeji od začátku května a zareagoval na ni rekordní počet lidí.
Od 21. června budou vstupenkyna největší multižánrový festival v České republice ke koupi v předprodejní síti Ticketpro od 1 200 Kč včetně poplatků.
Více informací na www.sazavafest.cz.
Pro ty, kteří snad Mobyho neznají, pár poznámek k jeho představení:
Moby (vlastním jménem Richard Melville Hall) je americký skladatel a zpěvák z New Yorku. Přezdívku Moby si nese už od narození (jeho pra-pra-pra-pra strýc Herman Melville napsal román Bílá velryba – anglicky Moby Dick). Ale používá mnoho dalších pseudonymů, hudbu skládá i pod jmény Voodoo Child, Barracuda, Brainstorm, UHF, The Brotherhood, DJ Cake, Lopez, Mindstorm, Schaumgummi a Pippy Baliunas. Svět se o něm dozvěděl v roce 1999, kdy jeho deska Play se singly Why Does My Heart Feel So Bad?a Porcelain získala dvakrát platinu a prodalo se jí 9 miliónů. Další úspěšná alba nesla názvy 18a Hotel. V roce 2008 vydal Moby osmé album Last Night a letos v létě vyjde Wait For Me.


A ještě pár zajímavostí, které na Mobyho prozradila Wikipedie:
Říká se mu ***hudební chameleón
, dokáže hrát snad na jakýkoliv nástroj, remixoval už Michaela Jacksona i Metallicu a stále o něm platí, že vždy dokáže s něčím překvapit.
Singlu Thousand bylo vydáno pouze 1000 kusů a bubny v něm znějí rychlostí 1000 BPM, což je asi 16 úderů za vteřinu. Díky tomu se tato píseň dostala do Guinessovy knihy rekordů.
Na turné s Red Hot Chili Peppers několikrát vystoupil nahý.
Pravidelně navštěvuje karaoke kluby.
Jeho oblíbenými kapelami jsou Pantera, Sepultura nebo Bad Brains. Je fanouškem Spice Girls. Jeho oblíbená píseň je Spice Up Your Life a nejoblíbenější členkou Emma Bunton.
Na videu má nahrané všechny epizody kresleného seriálu Simpsonovi.
Je zatvrzelý vegan.
V pouhých dvou letech mu zemřel otec.
Vystudoval filozofickou fakultu.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.