Sean Lennon: Nelehká role a nové album

  • Sean Lennon: Nelehká role a nové album Fotogalerie (12)
    • 12.01.2007
    • Tisk

    Nové albu Seana Lennona, který si díky svému jménu s sebou nese skutečně obří dávku očekávání publika, s názvem Friendly Fire se může zatím pochlubit jen těmi nejlepšími recenzemi. Například časopis Rolling Stones ho ohodnotil čtyřmi hvězdičkami a napsal, že skvěle navazuje na popové melodie Beatles. Podle Filtru je Friendly Fire srovnatelné s tím nejlepším, co Lennonova rodina vytvořila. A vy si můžete tuto novinku poslechnout začátkem února v Lucerna Music Baru, kam Sean Lennon zavítá.

    Sdílejte článek:

Sean Lennon je synem Johna Lennona a Yoko Ono a má za sebou již bohatou hudební kariéru. Na matčině albu Season of Glass z roku 1981 se podílel recitací, v devíti letech spolupracoval na písni It's Alright na tribute albu Every Man Has a Woman. Dále pracoval s Lennym Kravitzem, Soulfly nebo japonskou dvojicí Cibo Matto.

Friendly Fire je Seanovou druhou sólovou deskou a zároveň stejnojmenným filmem, obojí vydalo vydavatelství Capitol Records. Album volně navazuje na Lennonův debut Into the Sun z roku 1998 a obsahuje kinematografickou suitu písní, které jsou stylově bohaté. Porovnáme-li nové album s albem debutovým, skladby mají tradičnější strukturu a na desce jsou patrná i jednotící témata.
Než Sean vydal své druhé album, v mezidobí spolupracoval s různými lidmi a skupinami, jako Yoko Ono, Money Mark, Deltron 3030, Handsome Boy Modeling School, Vincent Gallo, Thurston Moore, John Zorn, Ryan Adams, The Boredoms, Ben Leea další. Tito všichni přispěli i k přirozenému vývoji Seanova nového alba. „Po prvním albu jsem dlouho cítil rozčarování nad mašinérií hudebního průmyslu,“ říká Lennon. „Ne, že bych přestal hrát, nahrávat a vystupovat, jen jsem toto vše dělal diskrétněji. Friendly Fire je pokusem, jaké by to mohlo být dělat hudbu opět veřejněji.“

Album Friendly Fire, které si Sean sám produkoval, začalo vznikat v době, kdy si Lennon na dva týdny do studia pozval producenta Toma Billera a bubeníka Matta Chamberlaina (Pearl Jam, Tori Amos). Společně tak vytvořili kapelu, s níž bylo album nahráno živě a navíc u většiny skladeb na první pokus. To je rozdíl oproti debutu, kde Lennon sám obstarává skoro všechny nástroje. Dalšími členy „kapely“ byli Jon Brion (varhany, kytara, doprovodné bubny), Yuka Honda ze skupiny Cibo Matto (piano, klávesy, basa), Harper Simon (kytara) nebo Bijou Phillips (doprovodný vokál).
Nejsladší, nejšťavnatější a zároveň úvodní písní alba je Dead Meat: „Nakonec zjistíš, že / Máš to, co si zasloužíš.“ Podobně můžeme v temném romantismu jemné melodické písně Parachute slyšet „Musím-li dnes zemřít / Raději bych byl s tebou.“ Dále na albu najdeme zastřenou, místy až strašidelnou skladbu Tomorrow, baladu prokletých milenců zachycenou vesmírným transistorovým rádiem, a spoustu dalších zajímavých a žánrově a tematicky odlišných skladeb. Pro každou z písní Lennon napsal rovněž krátký, většinou fantaskní film, pod taktovkou režiséra Michela Civetty. Společně snímky tvoří jakousi mozaiku zrady a zklamání v lásce a hrají v nich kromě Lennona i jeho přátelé, Lindsay Lohan, Bijou Phillips, Asia Argento, Carrie Fisher, Devon Aoki, Jordana Brewster a další.
DVD se prodává společně s CD Friendly Fire v jednom balíčku. Trailer k filmu můžete vidět na internetové stránce www.capitolrecords.net/seanlennon
Začátek koncertu v Lucerna Music baru 5. února je ve 20:30. Vstupné na pokladně Lucerna Music Baru za 300,– Kč, v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 300,– Kč + poplatky a v den koncertu na místě za 350,– Kč.
Více informací naleznete na www.musicbar.cz, www.seanonolennon.comwww.myspace.com/seanlennon

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.