Sázavafest se od příštího roku bude konat na novém místě | ABradio.cz

Sázavafest se od příštího roku bude konat na novém místě

Sázavafest se bude stěhovat! Oblíbený multižánrový festival se přesune už počtvrté. Začínal v Týnci nad Sázavou, pokračoval v Sázavě a v Kácově na Kutnohorsku, kde se letos odehrál jubilejní 10. ročník. Ten příští se uskuteční od 4. do 7. srpna v prostorách bývalých kasáren v Benešově.

„Po letošních problémech s rozvodněnou Sázavou jsem na nic nečekal a hned jsem vyrazil na obhlídku nových míst. Věděl jsem, že takto dále narušovat bezpečnost účastníků festivalu nelze,“ řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Celodenní déšť proměnil poslední den Sázavafestu areál poblíž zvedmuté hladiny řeky Sázava v souvislé bahniště s velkými kalužemi vody. Pořadatelé předčasně ukončili program na dvou z pěti pódií.

Pro přesun festivalu do bývalých kasáren se Kloupar rozhodl i přes to, že řada lidí na Sázavafest jezdila kvůli specifickému prostředí u Sázavy. „Většina lidí bude možná za atmosférou v Kácově tesknit, ale kdo má festival rád, přijede i do Benešova,“ podotkl Kloupar. Dodal, že přesunutí festivalu lze považovat za obrovskou výzvu. Organizátoři očekávají návštěvu až 15 tisíc lidí. Hrát se bude na dvou scénách a v tradičním stanu Balbínka.

Hlavní vchod do festivalového areálu bude v Benešově umístěn jen 300 metrů od autobusového i vlakového nádraží, odkud je vlak v Praze za 50 minut a jezdí každou hodinu. Dobré spojení je odtud také na jih Čech.

„Počítáme v rámci areálu s prostorem pro stanové městečko, ale v Benešově je také dostatek ubytovacích kapacit od levných penzionů až po pětihvězdičkové hotely. Navíc dostupnost Prahy umožní, aby část návštěvníků, jako tomu bylo před lety na Rock for People v Českém Brodě, jezdila na noc domů,“ podotkl Kloupar. Program podle něj navíc bude nastaven tak, aby jeho konec navazoval na první ranní spoje. Upozornil, že Benešov dále nabízí možnost koupání na místním koupališti blízko kasáren nebo návštěvu nedalekého Konopiště.

„Začínají jednání s institucemi o slevách na různé služby pro účastníky festivalu, jako je doprava, parkování nebo vstupné na koupaliště,“ informoval Kloupar.

Zatím potvrzenými zahraničními účastníky jsou v Česku velmi oblíbení Kosheen, francouzský elektronický projekt Nouvelle Vague a britská soulová kapela Belleruche. „Chceme pozvat větší množství třeba i méně známých zahraničních kapel, aby to bylo i o poznávání něčeho nového, a ne nabízet pouze stejná jména jako většina letních festivalů,“ uvedl Kloupar. Z domácích zástupců na Sázavafestu zahrají obě kapely Romana Holého – Monkey Business a J.A.R., dále se představí například Nightwork, písničkář Tomáš Klus nebo plzeňští Mandrage.

Tento týden se Kloupar vrátil ze Slovenska, kde jednal o účasti slovenských kapel, které by sestavil do jakéhosi dramaturgického bloku. Konkrétní jména zatím neuvedl.

Předprodej vstupenek byl zahájen 1. prosince. Současná cena je 550,– korun plus poplatky, do srpna stoupne přibližně na dvojnásobek. Na jaro příštího roku se chystá také už tradiční Jarní Sázavafest, a to konkrétně 2. dubna.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.