Guano Apes vystoupí na Masters of Rock opět ve Vizovicích

  • Guano Apes vystoupí na Masters of Rock opět ve Vizovicích Fotogalerie (19)
    • 14.12.2010
    • Tisk

    Rock-metalový festival Masters of Rock se příští rok znovu uskuteční na tradičním místě ve…

    Sdílejte článek:

Rock-metalový festival Masters of Rock se příští rok znovu uskuteční na tradičním místě ve Vizovicích. Zastupitelé města nakonec pořadatelům vyšli vstříc a festival se tak nepřesouvá do nového areálu.

Místo dosavadních 50ti tisíc korun pořadatelská agentura Pragokoncert zaplatí do městské kasy 100 tisíc. Zastupitelé Vizovic schválili novou vyhlášku, kterou upravují poplatky z akcí konaných na území města. Ředitel Pragokoncertu Jiří Daron rozhodnutí přivítal.

Dohady o tom, jestli se festival z Vizovic přestěhuje, se rozpoutaly po volbách, kdy se změnilo vedení radnice. Po pořadatelích původně chtělo až deset procent z tržeb za prodané vstupenky. Ti tvrdili, že splnění takových podmínek by bylo pro festival likvidační. Požadavek nakonec rada města snížila přibližně na jedno procento – tedy na 250 tisíc korun. Ředitel Pragokoncertu Jiří Daron to ale odmítl a radnici nabídl 100 tisíc. Zastupitelé se včara přiklonili na stranu organizátorů a 13ti hlasy z 16ti tuto částku schválili pro akce s 15 001 a více návštěvníky. Tři zastupitelé se zdrželi, nikdo nebyl proti.

Masters of Rock se v areálu vizovické likérky koná od začátku. Letos se tam odehrál jeho osmý ročník. Každým rokem na něj přijede kolem 25ti tisíc fanoušků z celého světa. Podle organizátorů ve městě utratí až 40 milionů korun. Tyto peníze plynou do restaurací, prodejen potravin, vizovické rybárny, městských technických služeb nebo vizovického zámku.

„Rozhodnutí zastupitelů vítám. A velmi si vážím vystoupení bývalé starostky Vizovic Aleny Hanákové, která poukázala na to, že konání takových akcí je pro města, kde se akce takového rozsahu konají, důležité nejen ve vztahu k penězům, jež jdou ihned do městské kasy,“ reagoval Daron.

Hanáková například poukázala na to, že z festivalu těží i místní podnikatelé. „Bohatší obyvatelé města znamenají bohatší město. Proto jsou také místa, která takové akce pořádají zadarmo nebo ještě za ně organizátorům platí,“ řekla na fóru Hanáková.

Lístky na devátý ročník Masters of Rock jsou už v prodeji. Hostit bude např. německé Guano Apes, švédské HammerFall a portugalské Moonspell.

Guano Apes – Open Your Eyes

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.