Nejpopulárnější švédská punková kapela Millencolin přijede do Prahy

  • Nejpopulárnější švédská punková kapela Millencolin přijede do Prahy Fotogalerie (7)
    • 14.12.2010
    • Tisk

    Dosud naši republiku všechna jejich turné míjela a čeští fanoušci tak za nimi houfně vyráželi do sousedního…

    Sdílejte článek:

Dosud naši republiku všechna jejich turné míjela a čeští fanoušci tak za nimi houfně vyráželi do sousedního Rakouska nebo Německa. 16.dubna příštího roku se to však změní – nejpopulárnější švédská punková kapela MILLENCOLIN konečně zavítá do pražského KC Vltavská na svůj první samostatný koncert.

Skupina vznikla v roce 1992 v Örebrö a svým názvem, který je údajně odvozen od skateboardového triku „melancholy“, jasně dokazuje, k jaké komunitě patří. Již pro svůj debut Tiny Tunes z roku 1994 získala záštitu nahrávací společnosti Burning Hearts Records (mj. The Hives) a jen o rok později uzavřela spolupráci s legendárním californským labelem Epitaph (v minulosti např. L7, NOFX, Offspring aj.), který vlastní kytarista Bad Religion Brett Gurewitz. Jeho zásluhou se Millencolin s druhou deskou Life On A Plate (1995) etablovali na americkém trhu natolik, že tam mohli uspořádat turné a v roce 1997 absolvovali proslulý „skejťácký“ festival Warped Tour. V letech 1995–1997 skupina navíc dobyla také Kanadu, Austrálii, Nový Zéland a Japonsko.

Ačkoliv do dnešního dne tato čtveřice vydala celkem sedm studiových nahrávek (naposledy se ohlásila v roce 2008 deskou Machine 15), jejím nejpopulárnějším opusem zůstává dodnes Pennybridge Pioneers z roku 2000. A právě k 10.výročí od vydání této nahrávky se skupina právě rozjela na rozsáhlé turné, které během šesti měsíců pokryje Jižní Ameriku, Austrálii a Evropu.

Realizaci tohoto turné inspirovalo speciální vystoupení Millencolin v roce 2009 ve Švédsku u příležitosti ukončení provozu jednoho tamního legendárního klubu. „Po této show jsme od našich fanoušků dostali tolik pozitivních ohlasů a přání, abychom k nim přijeli zahrát, že bychom se vůči nim cítili dlužni, kdybychom s tímto programem na turné nevyrazili“ vysvětluje zrod Pennybridge Pioneers 10th Anniversary Tour kytarista Erik Ohlsson. „Bude to zábava. Řadu těchto skladeb jsme nehráli tak dlouho, že už nám zní téměř jako nové“ vtipkuje Ohlsson.

Severský chlad? Zapomeňte na něj, Millencolin vám 16.dubna v KC Vltavská pořádně zatopí.

Koncert pořádá agentura Punx Not Dead. Vstupenky jsou v prodeji v distribuční síti Ticketpro za 430,– Kč (včetně poplatků).

Více na: www.ticketpro.cz www.vltavska.cz www.milllencolin.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.