Rebel Jim Morrison dostal milost "in memoriam"

  • Rebel Jim Morrison dostal milost "in memoriam" Fotogalerie (5)
    • 13.12.2010
    • Tisk

    Americký stát Florida po 40ti letech posmrtně omilostnil zpěváka Jima Morrisona. Člen skupiny…

    Sdílejte článek:

Americký stát Florida po 40ti letech posmrtně omilostnil zpěváka Jima Morrisona. Ten byl v roce 1970 odsouzen za obscénní chování, kterého se měl dopustit o rok dříve. Soud mu tehdy uložil pokutu 500 dolarů a šest měsíců ve vězení. Umělec ale trest nikdy nenastoupil. V roce 1971 zemřel v Paříži ještě před tím, než soud stačil rozhodnout o jeho odvolání.

Jim Morrison podle tehdejší obžaloby na koncertu v Miami, který se konal 1. března 1969, divákům ukázal penis. Byl pak obviněn z rouhání a exhibicionismu. V ostře sledovaném procesu v Miami si v roce 1970 vyslechl verdikt „vinen“. Případ je ale dodnes nejasný. Neexistuje důkaz o tom, že by se Morrison na koncertu The Doors skutečně obnažil.

Floridský guvernér Charlie Crist, který je fanouškem The Doors, udělení milosti považuje za správné. O svém stanovisku minulý týden přesvědčil i zbylé tři členy floridské komise, která o milostech rozhoduje. Jednala v den nedožitých Morrisonových 67. narozenin.

The Doors vznikli v roce 1965 v Los Angeles. Zakládajícími členy byli klávesista Ray Manzarek a právě Jim Morrison, následně se ke kapele přidali kytarista Robby Krieger a bubeník John Densmore. První album kapely vyšlo v lednu 1967. Najdete na něm i nejznámější skladbu „Light My Fire“.

The Doors – Touch Me

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.