V červnu Prahu ovládne novinkový Prague City Festival

  • V červnu Prahu ovládne novinkový Prague City Festival Fotogalerie (8)
    • 07.12.2010
    • Tisk

    V Praze letos před prázdninami startuje nový festival se zahraniční účastí. Už teď zveřejnil…

    Sdílejte článek:

V Praze letos před prázdninami startuje nový festival se zahraniční účastí. Už teď zveřejnil první kapely. A kdy a kde přesně se Prague City Festival uskuteční? Čtěte dál…

Obří venkovní scénu a řadu indoorových pódií, nepřetržitý proud zahraničních umělců, zábavu až do rána a maximální komfort pro návštěvníky slibuje první ročník Prague City Festivalu, který 23. června příštího roku promění holešovické Výstaviště v unikátní festivalovou zónu.

Zatímco všechny evropské metropole mají své festivaly, z nichž mnohé svou reputací překročily hranice města i země. Praha v tomto ohledu zatím pokulhává. „Tento stav chceme změnit a vytvořit příjemný, dobře zajištěný a progresivní mejdan za rozumnou cenu,“ přibližuje záměr projektu ředitel pořádající agentury Punx Not Dead Borek Jiřík, který v uplynulých letech přivezl do Prahy takové hudební veličiny jako Radiohead, Green Day, Faith No More, Massive Attack či ZZ Top.

Hlavní scéna bude umístěna na Bruselskou cestu, která se právě díky koncertům kapel Radiohead a Green Day, stává mezinárodně populární destinací a pojme až 20 tisíc návštěvníků. V pozdních hodinách se rozjede party v přilehlých prostorách, především pak v pravém křídle Průmyslového paláce, jež bude končit až nad ránem.

„Ačkoliv něco takového pochopitelně nelze vybudovat „přes noc“, už při přípravě prvního ročníku se snažíme o maximálně zajímavý line-up, který bude atraktivní jak pro české publikum, tak pro zahraniční turisty, o jejichž účast budeme aktivně usilovat,“ dodává Jiřík.

Seznam účinkujících, včetně hlavních hvězd, bude zveřejňován postupně po dobu následujících dvou měsíců. Se zahájením předprodejů ale pořadatelé nabízejí první ochutnávku z multižánrového programu. A sice newyorské gypsy-punkery Gogol Bordello, jejichž poslední koncert v Pražské Incheba Aréně byl beznadějně vyprodán, a jednu z nejlepších živých show současnosti v podání welšské reggae-metalové skupiny Skindred.

Vstupenky jsou ode dneška k dostání exkluzivně v síti Ticketpro. Prvních 500 lístků bude možné zakoupit za pouhých 590,– korun a následně se cena zvedne na 790,– korun.

www.cityfestival.cz

Skindred – Nobody

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.