Wacken Metal Battle CZ startuje další ročník

  • Wacken Metal Battle CZ startuje další ročník Fotogalerie (4)
    • 06.12.2010
    • Tisk

    I v roce 2011 bude mít jediná česká kapela možnost zahrát si na kultovním megafestivalu…

    Sdílejte článek:

I v roce 2011 bude mít jediná česká kapela možnost zahrát si na kultovním megafestivalu Wacken Open Air v Německu. Jedná se o největší festival svého druhu na světě. Každoročně akci navštíví na sto tisíc rockových a metalových fanoušků. Festival je také vždy beznadějně vyprodaný.

Soutěže Wacken Metal Battle se příští rok zúčastní celkem 27 zemí z celého světa – od Brazílie, přes Čínu, Indii, Velkou Británii až po Izrael – Českou republiku nevyjímaje.

Zatím potvrzenými kapelami, který vystoupí na WOA pro příští rok jsou Apocalyptica, Sepultura, Ozzy Osbourne či Avantasia a další.

Právě teď startuje nábor kapel do národního kola, který potrvá do 28. února 2011. Národní finále se uskuteční v druhé polovině měsíce dubna v pražském klubu Exit Chmelnice. Novinkou pro příští rok bude účast fanoušků v porotě. Ti tak mohou přijet podpořit svou oblíbenou kapelu a pomoci jí splnit si svůj hudební sen. Zastoupí jednoho porotce (tj. součet hlasů fanoušků na finálovém večeru bude mít stejnou váhu jako hlasování jednoho z porotců).

Vítězná kapela z České republiky získá možnost zahrát si na jednom z největších existujících festivalů na světě, a to před velmi početným publikem, na vysoce kvalitní aparaturu a s naprosto profesionálním přístupem od pořadatelů. Ve festivalové backstagi také může získat celou řadu kontaktů z celého světa pro budoucí spolupráci. A navíc, jen samotné uvedení názvu kapely a informací o ní na festivalovém webu je obrovskou reklamou.

Celosvětové finále se odehraje na festivalu Wacken Open Air v termínu od 5. do 7. srpna 2011. Vítěz tu získá smlouvu s celosvětovým labelem, na dobu jednoho roku se stane kapelou podporovanou firmami Washburn a Eden (plus od nich získá aparaturu) a v roce následujícím vystoupí na festivalu jako jedna z regulerních kapel mimo soutěž. Vítězové národních kol získají výrazné slevy na aparaturu uvedených značek.

Máte kapelu a chcete se přihlásit? Pokud také nemáte smlouvu ani se nechystáte v blízké budoucnosti podepsat smlouvu s žádným vydavatelstvím, jste schopni odehrát 30timinutový set obsahující vaši vlastní tvorbu a v případě vítězství v národním kole si sami pokrýt náklady na cestu do Wackenu, pošlete přihlášku právě teď!

Do mailu, který odešlete do konce února na adresu wacken.mb.cz@gmail.com uveďte název a složení kapely plus stručnou biografii, přidejte link na dvě skladby, které kapelu podle vás nejlépe reprezentují, link na live video a/nebo oficiální videoklip na Youtube, link na aktuální promofotku.

Kapely, které postoupí do finálového kola Wacken Metal Battle CZ budou vyrozuměny a zveřejněny 15. března 2011.

Další informace jsou k dispozici na stránkách www.metal-battle.com

Apocalyptica – Don´t Care feat. Adam Gontier

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.