Koncert metalových Disturbed v Roxy se nezadržitelně blíží | ABradio.cz

Koncert metalových Disturbed v Roxy se nezadržitelně blíží

  • Koncert metalových Disturbed v Roxy se nezadržitelně blíží Fotogalerie (8)
    • 01.06.2009
    • Tisk

    Od vydání průlomové desky „The Sickness“ už uplynulo skoro deset let a dnes je americká kapela Disturbed jednou z nejživelnějších a nejuctívanějších formací na hard-rockovém nebi. Spolehnout se můžete nejen na jejich drtivé riffy a průrazné bicí, ale také na inteligentní texty plné osobních sdělení a politických výpovědí o naší nešťastné době.

    Sdílejte článek:

Stěny jejich studia už zdobí sbírka platinových desek a jejich nahrávky „Believe“ a „****Ten thousand fists“ se dostaly až na samotný vrchol amerického albového žebříčku Billboard, přesto se tato parta z Chicaga nevzdává své záliby v objevování nových zákoutí hudby. Věrní fanoušci Disturbed vždy chtěli, aby se kapela posouvala dál, proto je jen logické, že se David, Dan a Mike rozhodli ujmout se otěží a vyprodukovali si své poslední album „Indestructible“ sami. 
 „Máme za sebou tři desky s producentem Johnnym K a ty nás hodně naučily,“*říká zpěvák David Draima****n. „Neustále se snažíme vyvíjet se, zkoušet nové věci a experimentovat,“ dodává Dan Donegan, *„takže tentokrát jsme na to chtěli jít jinak.“ Nejnovější deska „Indestructible“, nahraná v Chicagu koncem roku 2007, podává podle slov skupiny všem okolo i hudebníkům samotným důkaz o tom, že dokáží natáčet i na vlastní pěst. Díky studiovým experimentům se nakonec zrodila zatím nejtemnější a nejagresivnější deska, jakou Disturbed kdy vydali. Po dvou a půl letech, kdy si David Draiman prošel nejrůznějšími negativními zkušenostmi, řekl svým spoluhráčům, že je čas vrátit se do studia a začít svůj vztek ventilovat. Jeho kolegové s ním byli naprosto zajedno.
„Chtěli jsme se vrátit ke stránkám naší hudby, které na minulých dvou albech možná trochu chyběly,“*říká Donegan.*„David sice umí velice dobře technicky zpívat, ovšem tentokrát jsme se chtěli vrátit k tomu rytmickému, živočišnému Davidovi, jakého jsme znali předtím. Pak je skutečně jedinečný a na nás bylo pouze, abychom mu dodali hudbu, která by v něm probudila staré pudy.“
Čtvrté album americké multi-platinové kapely Disturbed nazvanéIndestruc­tiblebylo vydáno v červnu minulého roku a do oficiálního prodejního žebříčku Billboard vstoupilo přímo na první pozici. Jen v USA se za první týden prodalo 253 000 kopií. Disturbed tak dokázali překonat startovní pozici svého minulého alba***Ten Thousand Fists*(2005)**o v­íce než 15,000 kopií v prvním týdnu, a to i přes nepříznivý trend v hudebním průmyslu. Skupina si novou desku vyprodukovala sama a nahrála tak už třetí album v řadě, které se umístilo přímo na špičce žebříčku Billboard. Disturbed se tím pádem dostali do vybrané společnosti pouze šesti dalších kapel, jejichž tři studiová po sobě následující alba začala svou cestu za posluchači přímo na prvním místě prodejního žebříčku Billboard.
Tím prvním albem ve zmíněném hattricku je deskaBelieve*****z ro­ku 2002, přičemž také debutová nahrávkaThe Sickness*****(2000)­se dočkala ohromného ohlasu. Album*The Sickness*získalo tři platinové desky a jeho prodeje se uzavřely na čtyřech milionech. Chicagská formace Disturbed celkem prodala více než deset milionů alb po celém světě, za což vděčí jak svému talentu, tak nedozírnému zástupu věrných příznivců.
AlbumIndestruc­tiblese po vydání také vyšvihlo na první místo v prodejích po internetu a na druhé místo v digitálních downloadech. Prodejní úspěchy jej čekaly i mimo rodné Spojené státy. První příčku po vydání obsadilo i v Kanadě a na Novém Zélandu a v první dvacítce se umístilo ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Japonsku a Austrálii.
Formace Disturbed, kterou tvoří zpěvák David Draiman, kytarista Dan Donegan, bubeník Mike Wengren a baskytarista John Moyer, je vyhlášená svou provokativní naléhavou hudbou a sociálně uvědomělými texty. Kapela vystoupila pro americké jednotky v Kuvajtu 10. března 2008 v rámci akceOperation MySpace, která na sociální síti MySpace přilákala celkem 2,7 milionu diváků.
Kapela Disturbed se tedy vrací ke starým kořenům a vy si budete moci vychutnat její nadupané vystoupení i u nás, v klubovém prostředí. Disturbedpřijedou do ČR 23. června a slyšet je můžete v pražském klubuRoxy.
Jako support vystoupí tuzemštíThe.Swit­ch.
Vstupenky v sítích*Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 540,– Kč + poplatky, na místě za 690,– Kč.*
 
Více info na:"":[http://www.myspace.com/disturbed]
www.myspace.com/disturbed
www.disturbed1.com
www.bandzone.cz/theswitch
www.roxy.cz
www.dsmacku.com"":[http://www.myspace.com/…ckupromotion]
www.myspace.com/…ckupromotion  
 

**
**

  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.