Před Melissou Auf der Maur (ex Hole) vystoupí Troy Von Balthazar | ABradio.cz

Před Melissou Auf der Maur (ex Hole) vystoupí Troy Von Balthazar

  • Před Melissou Auf der Maur (ex Hole) vystoupí Troy Von Balthazar
    • 01.12.2010
    • Tisk

    Posmutnělý snílek Troy Von Balthazar je českému publiku velmi dobře známý jak…

    Sdílejte článek:

Posmutnělý snílek Troy Von Balthazar je českému publiku velmi dobře známý jak v úloze zpěváka sad-core kapely Chokebore, tak jako sólový hudebník. Ještě než jej znovu uvítáme v Praze, pojďme si připomenout, kudy se vyvíjela jeho sólová tvorba.

Poté, co se Troy rozešel se skupinou Chokebore, začal svou neméně zádumčivou sólovou tvorbu vydávat na pálených discích pod pseudonymem „B. Balthazar.“ Již tehdy nahrával všechny nástroje sám. Roku 2001 vydal své první oficiální EP Sweet Receiver EP, které potom následovalo Red Spider EP, jež bylo k dostání ve formě downloadu.

Během následujících koncertních šňůr získal Troy von Balthazar na našem kontinentu vděčné publikum i smlouvu s francouzským labelem Olympic Disk. Zde později také vydal svou první dlouhohrající nahrávku The Troy Von Balthazar LP. Další desku Troy natočil s pomocí kapely The Black Pine, zároveň vydal svou první knihu nazvanou “3 Girls.”

Poprvé do naší země Troy zavítal v dubnu minulého roku jako předskokan oblíbených post-rockerů MONO. Na návštěvníky tehdejšího vystoupení v Akropoli zapůsobil kontrast jeho křehkých písní, roztomilé kabaretní prezentace a jednoduchých bicích smyček ke zvukové bouři japonských MONO, proto jsme od té doby měli několik dalších příležitostí se s ním setkat naživo a rovněž na českém labelu Silver Rocket vyšla kolekce tří jeho starších EP nazvaná The TVB LP.

Letos se evropskými kluby (včetně strahovské Sedmičky) přehnala rocková smršť v podobě comebackového turné Chokebore, po němž se Troy opět vrátil ke svým sólovým aktivitám. Francouzský label Third Side Records nejprve vydal Troyovu píseň Dots and Hearts jako digitální singl, poté připravil vydání nového alba nazvaného How to Live on Nothing.

V současnosti se Troy von Balthazar věnuje propagaci svého nového materiálu na podzimním mini-turné s kanadskou hudebnicí Melissou auf der Maur. Oba tyto výjimečné muzikanty uslyšíte 5. prosince v Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert Melissy Auf der Maur, kde se jako support představí i Troy Von Balthazar jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketport

al za 500,– Kč + poplatky.

Více info na:

www.myspace.com/…vonbalthazar

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.