Od nevidím do nevidím se Světluškou | ABradio.cz

Od nevidím do nevidím se Světluškou

  • Od nevidím do nevidím se Světluškou Fotogalerie (5)
    • 27.05.2009
    • Tisk

    Hana Hegerová a Aneta Langerová ve čtvrtek 11.června slavnostně otevřou netradiční Kavárnu POTMĚ, která se po roce vrací na Ovocný trh v Praze. Speciálním doprovodným programem bude hudební vystoupení na střeše kavárny. Zahrají a zazpívají Michal Malátný, Tomáš Klus, Michal Hrůza a samozřejmě Aneta Langerová.

    Sdílejte článek:

 
Do Prahy se po roce vrací netradiční Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí číšníci v černočerné tmě. Kávu POTMĚ letos jako první ochutná paníHana Hegerová a patronka projektu Světluška Aneta Langerová. Ve čtvrtek 11. června společně přestřihnou symbolickou pásku, aby kavárnu slavnostně otevřely široké veřejnosti. Kavárna POTMĚ bude stát na Ovocném trhu za Stavovským divadlem 7 dní – od 11. června do 17. června a otevřeno bude mít denně „od nevidim do nevidim“. Její návštěvou přispějete 100 Kč do sbírky Světluška, jako vzpomínku si odnesete hrníček se Světluškou.
Novinkou letošního pátého ročníku Kavárny POTMĚ je série doprovodných akcí – hudebních vystoupení na střeše kavárny, kde návštěvníkům kavárny ale i všem kolemjdoucím zazpívá a zahraje například frontman kapely C****hinaski Michal Malátný, Tomáš Klus nebo Michal Hrůza.
Zpívání potmě uvnitř kavárny si i letos vyzkouší patronka projektu Světluška Aneta Langerová. Ta se navíc během speciálního „Dne s Anetou POTMĚ“ promění v číšnici. „Minulý rok jsem poprvé zpívala a hrála potmě a také se snažila obsloužit všechny návštěvníky, kteří si do kavárny přišli v klidu posedět a zažít něco, co zanechá v člověku silnou vzpomínku na svět bez barev. Hraní a zpívání potmě je pro mě opět výzvou, ale když se zadaří, vyzpívám ze sebe mnohem víc než za světla. Tma má kouzlo fantazie.“ svěřila se Aneta Langerová. *„Nenechejte si proto ujít "rande naslepo“, otevřeno je od nevidim do nevidim ale pouhých sedm dní, další příležitost budete mít zase až za rok",*dodala.
Po celou dobu Kavárny POTMĚ budou Světlušce pomáhat dobrovolníci z finanční skupiny AXA, která je už čtvrtým rokem generálním partnerem projektu. *„V loňském roce jsme se poprvé do pomoci Světlušce zapojili aktivně a ohlasy našich zaměstnanců byly velice pozitivní. Proto jsme se rozhodli, že v této aktivitě budeme pokračovat i letos.“*uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.
Mobilní Kavárnu POTMĚ otevírá Nadační fond Českého****roz­hlasu již popáté. Nevidomí kavárníci dosud uvařili na 12 000 nápojů, a do kavárny zavítalo více než 9 000 návštěvníků, mezi nimiž byli například pan Václav Havel, Miloš Forman, Bára Hrzánováa Radek Holub, nebo Honza Budař. Čtyři ročníky Kavárny přinesly do sbírky Světluška 1 221 935 Kč.
V Kavárně POTMĚ obsluhuje dvanáct vyškolených nevidomých číšníků. Pro pět z nich to bude letos poprvé, sedm jich v Kavárně POTMĚ pracuje opakovaně.„Každý rok se snažíme tým nevidomých malinko obměnit, tak abychom dali šanci získat novou, pro většinu nezapomenutelnou, zkušenost, co nejvíce lidem“,uvedla Martina Kaderková, autorka projektu.„Kavárna POTMĚ je totiž jedno z mála míst, kde dochází k výměně rolí. V černočerné tmě se vidící musí plně spolehnout na pomoc nevidomých, tak jako se oni spoléhají na naše oči, když potřebují přejít cestu nebo nastoupit do tramvaje“, dodává.
Poděkování hlavním partnerům
Kavárna je sestavená z pěti stavebních kontejnerů, které Světlušce pronajala společnost SKANSKA. Suroviny poskytla a profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY, a ubytování nevidomým poskytl hotel Perla. Trička se Světluškou vyrobila společnost Pietro Filipia tiskoviny vytiskla společnost SVS. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma. Poděkování patří také generálnímu partnerovi Světlušky finanční skupině AXA a hlavnímu partnerovi Světlušky, kterým je HERBADENT.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.