Lakeside X pokřtí třetí album s Paulem Kendallem

Skladby na třetím albu indie-elektronických Lakeside X s názvem City Of Red Lights jsou plné sexu, hledání a vypouštění démonů. Je temným příběhem z města červených luceren a závěsů, příběhem z mezisvěta mezi životem a smrtí. Jakoby Frank Miller napsal další díl Vrány a režíroval ho David Lynch. Album vychází 29. listopadu a už 5. prosince jej kapela pokřtí v pražském klubu Phenomen na Smíchově.

Jako speciální host kapely na křtu ve svém samostatném bloku vystoupí britská zpěvačka Olivie Louvel a svůj DJ set přijede představit také Paul Kendall, který svým mixem výrazně přispěl ke světovému zvuku nového alba Lakeside X. Právě Paul Kendall také City Of Red Lights pokřtí a vzhledem k tomu, že den předtím končí v Budapešti světové turné projektu Recoil, je pravděpodobné, že spolu s Paulem na křest dorazí i Alan Wilder (ex Depeche Mode).

Během mikulášského večera návštěvníci dostanou možnost pořídit si nové CD City Of Red Lights za exkluzivní cenu, být u představení nového klipu k singlu Bloodflies, seznámit se s jeho protagonistkami. Ocitneme se ve městě, kde pořád prší, andělé na průčelích domu ožívají a z dálky slyšíme klaksony aut a matné ozvěny lidských příběhů. Ve městě, kde vše může být iluze a neviditelní průvodci, démoni smutku, vás vodí na provázcích jak loutky a sají z vás krev. „Možná je to David Lynch, možná comics, možná noir story z mezisvěta mezi životem a smrtí. Spousta zvuků je pozpátku, jakobyste se probudili v lucidním snu na psychedelických drogách. Je to trochu upírský kabaret moderního věku. Sarkastický ale ne beznadějný. Pořád je tu to špinavé město za oknem, ale jste smířený s faktem, že vy sami jste součástí té špíny,“ říká o novém albu frontman Janne Marvannen.

Předchozí album EXIT:NOWhere Lakeside X vydali v roce 2007. „Sound zhutněl a potemněl vytvořením prostoru pro živé nástroje. Jednou se pohybujeme v blízkosti rockovějšího území Placebo (Seventeen), podruhé zase spěcháme směrem k chladnějším oblastem Röyksopp (White Line). Průzračná a svrchovaně melodická elektronika je jemně načechrávána kytarovými vstupy a i rytmika se vcelku nenápadně a přitom účinně pohybuje v naprogramované i akustické rovině,“ napsal o albu Pavel Zelinka. Už po prvním albu Sunrise z roku 2004 ale bylo zjevné, že Janne Marvannen (zpěv) a Robert Broj (klávesy), od roku 2005 posílení o Igora Dvorského (bicí) a Vita Hayeka (kytara) vytváří hudbu s osobitým a originálním zvukem.

Více informací:

http://bandzone.cz/lakesidex

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.