Attack! Attack! v neděli nadchnou Futurum spolu se skvělými Destine

Hudebními udá­lostmi napěchovaný listopadový koncertní dor­t dostane v samém závěru svou pomyslnou „třešničku“ – v pražském klubu Futurum se představí dvě vynikající pop-punkové kapely, přičemž na rozdíl od několika předcházejících žánrově příbuzných koncertů nebude ani jedna z nich z amerického kontinentu.

Attack! Attack! pocházejí z Walesu, vznikli před necelými pěti lety a podobně jako jejich krajané Lostprophets, Kids In Glass Houses, The Blackout nebo Dopamine hrají našláplý kytarový nářez, v jejich konkrétním případě navíc koketující i s riffy a rytmy, které slýcháváme častěji v „indie“ kategorii u kapel jako Foo Fighters, Biffy Clyro, Smashing Pumpkins nebo Weezer.

Parta kolem zpěváka a kytaristy Neila Starra zaujala Británii nejprve v roli předskokanů You Me At Six, a poté i debutním eponymním albem na Hassle Records. Nejúspěšnějším rokem existence Attack! Attack! je ale bezesporu ten letošní – na jaře podnikli celoevropské turné coby hosté kalifornských Zebrahead a sklidili naprosto nadšené ohlasy. Podobné reakce následovaly i v Anglii během turné a Alkaline Trio a Set Your Goals, a dodaly kapele odvahu na samostatné headlineové podzimní turné, navazující na vydání nového alba „The Latest Fashion“. Návazně po jeho skončení nyní zkouší Attack! Attack! potvrdit svou parádní sezónu i slušným výkonem během patnácti koncertů na kontinentu…

Právě těchto patnáct akcí absolvuje i nizozemské zjevení s názvem Destine. Od dob Donots a jejich výjimečně povedených alb Pocketrock a Amplify The Good Times se nezjevila žádná evropská kapela takových kvalit, a hlavně potenciálu konkurovat americkým, respektive kanadským a britským veličinám. Inspirováni tvorbou kapel jako Midtown, All Time Low, The Starting Line, Anberlin, Fall Out Boy, Cartel, Hit The Lights nebo Boys Like Girls, vlétli Destine před pouhými čtyřmi lety na holandskou scénu jako uragán a stihli již odehrát více než dvě stovky koncertů. S dravostí sobě vlastní přesvědčili dokonce Jamese Paula Wisnera, známého spoluprací s Paramore, Underoath, New Found Glory nebo Further Seems Forever, k produkci jejich debutové album „Lightspeed“. To vyšlo celosvětově na major labelu Sony Music, což je jev u evropské pop punkové kapely dosud nevídaný. Destine se v příštím roce chystají dobýt většinu prestižních festivalů a všeobecně lze očekávat další nárůst zájmu fanoušků. Ještě předtím ale budeme mít příležitost vidět tuhle partu usměvavých holanďanů v útulném prostředí rockového kubu. Při své loňské první české zastávce (společně s Hopes Die Last a The Blackout) dokázali strhnout nejednoho posluchače, a proto lze v neděli ve Futuru čekat přesně totéž…  

ATTACK! ATTACK! & DESTINE, neděle 28. listopadu, FUTURUM, Zborovská 7, Praha 5

Vstupenky : www.ticketpro.cz/…destine.html

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.