Načeva už dnes pokřtí v Praze své dekadentní album | ABradio.cz

Načeva už dnes pokřtí v Praze své dekadentní album

Na dvou speciálních koncertech v Praze a Brně budou moci posluchači vidět naživo podobu desky The Sick Rose, kterou zpěvačka Monika Načeva vyprodukovala s britským hudebníkem Timem Wrightem. Deska vznikla ve spolupráci s velmi úspěšnou výstavou Decadence NOW!, která se koná v pražské Galerii Rudolfinum. Křty desky proběhnou 24. listopadu v brněnském klubu Fléda a v pátek 26. listopadu v pražské Meetfactory.

Po letech spolupráce s básníkem Jáchymem Topolem nyní zpěvačka zamířila k literárním klasikům. Zpívá texty bardů české moderny Karla Hlaváčka, Antonína Sovy a málo vzpomínané Irmy Geisslové. Poprvé ji také uslyšíme anglicky – dvě básně Williama Blakea v originále. Hudební výraz desky je jako vždy současný, tentokrát má blízko k elektronické taneční hudbě s prvky noisu. S trochou nadsázky lze aktuální desku označit jako “elektronickou poezii”. Pilotní singl na slova Antonína Sovy Do jezer stíny lesů padaly již stačil dosáhnou na číslo 1 hitparády Velká sedma Radia 1.

Hudbu vytvořil britský elektronik Tim Wright. Nahrávka vznikala kompletně v Anglii ve městě York letos na jaře a v létě. Za nevšedním zvukem desky stojí také zvukový mistr Simon Davey, který spolupracuje s umělci jako jsou Björk, Moby, Laurent Garnier nebo The Chemical Brothers.

Načeva feat. Tim Wright live (křest desky The Sick Rose):

26. 11. 2010 Praha, Meetfactory předprodej vstupenek sítě Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream

Monika Načeva – The Garden of Love

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.